A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Invalīdu habilitācijas- dienas centra jauniešu Jāņu ieskandināšana

Invalīdu habilitācijas- dienas centra jauniešu Jāņu ieskandināšana

Viena no neatņemamām Invalīdu habilitācijas- dienas centra tradīcijām ir kļuvusi Jāņu svinēšana. Jauniešiem tā ir iespēja atsvaidzināt izpratni par šiem vieniem no vislatviskākajiem svētkiem, saprast šo svētku jēgu, godāt tradīcijas un mācīties ikdienas plūdumā, pēc labi padarīta darba, ienest svētku noskaņu.
Vēl pirms svētku noliktās dienas, 18. jūnija, jaunieši gāja pļavās, lai atpazītu jāņuzāles, zinātu to dziedniecisko iedarbību, sajustu dabas neparasto krāšņumu, uzņemtu saules un vēja spēku, mācītos iepīt zālītes vaiņagos.
Svētki savu ritējumu iesāka lauku sētā ar visu astoņu Invalīdu habilitācijas- dienas centra jauniešu un tajā strādājošo sociālā darba profesionāļu apdziedāšanu. Aplīgota tika arī svētku norises vieta un visas tajā mītošās, un nu jau jauniešiem iemīļotās, dzīvās radībiņas.
Tāpat tika kurts arī ugunskurs, kurā jaunieši sadedzināja pārpalikušās, pašu rokām, pagājušajā gadā vāktās zāļu tējas. Nu jauniešiem priekšā jauns pienākums- savākt jaunus zāļu tēju krājumus tumšajiem gada mēnešiem.
Protams, neatņemama svētku sastāvdaļa bija arī Jāņu mielasts, kurā vasaras smaržu ienesa sārtās zemenes, smaržīgās rabarbermaizītes un smeķīgie speķa pīrādziņi, bet goda vietā tika likts Jāņu siers, kas atsauca atmiņā iepriekšējās dienās pļavās sajusto saules siltumu.
 
Nu ardievu Jāņu diena,
Mēs tev` klusi pavadām.
Nāksi atkal citu gadu,
Mēs ar prieku saņemsim.

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības aģentūras
„Sociālais dienests”
Invalīdu habilitācijas - dienas centra darbinieki un
Anita Zimele
Projektu vadītāja – attīstības speciāliste


Publicēšanas datums: 2015. gada 2. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt