A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Noslēdzies pirmais projektu mēnesis- dzejas mēnesis

Noslēdzies pirmais projektu mēnesis- dzejas mēnesis


Cēsu novada pašvaldības aģentūras ”Sociālais dienests”,  jauniešu centra „Saules taka” jaunieši janvārī uzsāka realizēt Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā „ projektu „Kas cits,  ja ne es? Kad vēl, ja ne tagad?”

Ir noslēdzies pirmais projekta mēnesis-dzejas mēnesis, kurā piedalījās 29 dalībnieki. Visa mēneša garumā tika sacerēti dzejoļi par mīlestību, māmiņu, dabu, vasaru, bērnību, Latviju, draudzību, sapņiem, dzīvi, ziediem, ēdieniem u.c. tēmām. Pavisam kopā tika sacerēti 60 dzejoļi, no tiem tiks izveidota un  izdota jauniešu dzejas grāmata .
Pašā Valentīna dienas priekšvakarā Dienas centrā „Saules taka” ieradās dzejoļu mūzas ZANE BRENTE-BRANTIŅA, MONTA CIELAVA UN RIHARDS MILLERS (RIKARDIONS), kuri , sveču gaismā lasīja bērnu sacerētos dzejoļus, atbildēja uz  jauniešu jautājumiem un visi kopā sacerēja dzejoli.
Ko par šo pasākumu domā un saka pašas mūzas.
„Es  to sajutu jau krietnu laiciņu pirms tam. Bērni rosījās, lasīja, domāja, rakstīja, noformēja, viens otram palīdzēja, aizrādīja, slavēja un kritizēja. Ikviens no dienas centra bērniem bija uzrakstījis dzejoli! Vai mēs lielie to varētu? Diez vai. Un šie panti bija tik mīļi-par saulīti, māmiņu, sirsniņu dzīvi ....Un vēl, un vēl.....Mīļums tovakar arī ciemojās dienas centrā un tas tika dāsni dalīts, man arī tika un daudz. Ikdienas darbos ejot, bērni to nezaudē un dāsni dala mums lielajiem, tikai mums laiks apstāties paņemt to un viņus samīļot.”
Ja man kāds jautā
Kā izskatās dzeja?
Palaid vārdu gaisā
Tas griežas kā deja.
Un zemē kad krīt,
Lai dzīvo tas rīt!
Lai allaž tuvs ir rakstītais vārds, lai raisās dzejas panti un vienmēr labs prāts!
Pateicībā par sirsnīgo tikšanos, Zane Brente- Brantiņa„Man bija liels prieks paciemoties Saules Takā un iepazīties ar bērniem. Noskaņa bija patīkama un labprāt paviesotos vēl kādu reizi. Ar interesi ieklausījos katra bērna darbiņā, un kurš gan cits, ja ne bērns vēl patiesāk prot izteikt savas jūtas. Tas ir labi, ka tāds literatūras virziens, kā dzeja, tiek izmantota darbā ar bērniem. Tie, kas to sacer iegūst brīnišķīgu pēcgaršu, sevis izzināšanu un prasmi izteikties gan vienkārši, gan tēlaini. Dzeja māca nebaidīties sapņot.”
                                                                                  /Monta Cielava/
„Biju pagodināts par uzaicinājumu. Šāds pasākums jauniešiem ļauj sajust dvēseles valodu. Prieks, ka bērni centās rakstīt dzeju un manuprāt, tas ļoti labi izdevās. Pasākumā varēja sajust mieru, siltumu un jauniešu atvērtās sirdis. Patīkami, ka bērni pievēršas šādiem pasākumiem. Paldies rīkotājiem.”
                                                                    / Rihards Millers (Rikardions)/
Dzejas mēnesim noslēdzoties, notika daiļrunātāju konkurss, kurā bērni lasīja savus mīļākos dzejoļus un notika pārrunas par dzejas mēnesi. Ko, domā un saka paši  dalībnieki?
„Jauki, ka mūsu sacerētos dzejoļus lasīja profesionālāki cilvēki, ar jūtām uz dzeju. Līdz ar to, es, guvu citu skatījumu par savu dzejoli. Pasākums man deva iedvesmu sacerēt vēl kādu dzejoli.”
                                                                                                                              /Kristīne R./
„Ļoti aizraujoši tas, ka beigās iznāks dzejoļu grāmata, kurā būs gan mūsu himna, gan dzejoļi. Ļoti patika kopīgi ar dzejniekiem pašsacerētais dzejolis.”                                           /Tina/
„Man ar dzejoļa sacerēšanu gāja diezgan pagrūti, bet ļoti patika, ka pasākuma laikā mēs visi kopā sacerējām dzejoli. Sirsnīgs pasākums. Ceru, ka beidzoties šim projektam, centriņā tiks rīkoti vēl šādi pasākumi.”
                                                                                    /Ilze/
Mans dzejolis bija par rozēm. Ar dzejoļa sacerēšanu gāja normāli,  bet es to izdarīju. Sirsnīgs pasākums sveču gaismās”                                                                       /Santa/
„Man patika, ka bija iespēja rakstīt dzeju, jo nekad agrāk to nebiju darījusi. Šis projekts ir kā interesants dzīvesveids.”
                                                                                   /Laura/
„Bija forši rakstīt pašai savu dzejoli, tika likta lietā fantāzija, jo varēja rakstīt par jebko.”
                                                                                   /Kristīne T./
Enriko ----„Ļoti patika, interesanti, mācījos rakstīt dzejoli.”
„Sacerēt dzeju man nebija grūti, bet bija grūti izdomāt tēmu. Pēc pasākuma sapratu, ka rakstīt var par visu, kas ienāk prātā , kaut vai par lidojošu mušu un lēkājošu blusu.”
                                                                                  /Kristaps/
„Man patika lasīt citu bērnu dzejoļus, tie bija ļoti interesanti.”
                                                                                  /Zane/
Rūdis---„Es, savu dzejoli sarakstīju centriņā, tas bija veltīts visām māmiņām. Pasākuma laikā es, guvu apliecinājumu no viesiem, ka šis dzejolis ir jāuzdāvina mammai Valentīna dienā. Mamma par to bija ļoti priecīga.”
Gaidīsim dzejoļu grāmatu!"Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu."

Informāciju sagatavoja:
Dienas un jauniešu dienas centra
„Saules taka” jaunieši


Publicēšanas datums: 2013. gada 28. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt