A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Noslēgušies sociālo pakalpojumu centra “Cēsis” projektēšanas darbi

Noslēgušies sociālo pakalpojumu centra “Cēsis” projektēšanas darbi

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekta “Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs “Cēsis”” gaitā Cēsīs pabeigti sociālo pakalpojumu centra projektēšanas darbi.

Iepriekš ziņots, ka Eiropas Sociālā fonda darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” gaitā Cēsu novada pašvaldība realizē ERAF projektu “Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs ‘Cēsīs”” (Identifikācijas Nr. 9.3.1.1/18/I/006).  Šī projekta rezultātā Cēsīs taps jauns sociālo pakalpojumu centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem un pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem.

Pēc metu konkursa, sarunu procedūras rezultātā, noslēgts līgums ar  SIA “Rīgers”, kas kopš 2018.gada nogales strādāja pie ēkas projektēšanas. Šī gada 23.augustā Cēsu novada būvvalde apstiprināja izstrādāto daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Cēsis” būvprojektu Rīgas ielai 90, Cēsīs.

Sociālo pakalpojumu centra celtniecība un jaunu sociālo pakalpojumu izveide ir daļa no deinstitucionalizācijas norises Cēsu novadā. Deinstitucionalizācijas mērķis ir palīdzēt cilvēkiem ar garīga rakstura un funkcionāliem traucējumiem iekļauties sabiedrībā. Sniedzot sabiedrībā balstītus pakalpojumus, pakalpojumu saņēmēji netiks nošķirti no sabiedrības, kā tas ir, ievietojot tos speciālās aprūpes iestādēs vai institūcijās.

Sociālo pakalpojumu centrā paredzēts izveidot dienas aprūpes centru pilngadīgām personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī specializētas darbnīcas, kur būs iespējams apgūt dažādas noderīgas prasmes, kas nākotnē šiem cilvēkiem varētu palīdzēt iekļauties darba tirgū. Centrā atradīsies arī dienas aprūpes un rehabilitācijas centrs bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, tiks nodrošināts atelpas brīža pakalpojums – īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojums, kas piedāvā vecākiem uz vienu vai vairākām diennaktīm atstāt bērnu speciālistu aprūpē.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 593 152,02 EUR,  kopējās attiecināmās izmaksas – 1 478 070,02 EUR, t.sk. ERAF līdzfinansējums  901 606,05 EUR un valsts budžeta dotācija 42 614.48 EUR.
Publicēšanas datums: 2019. gada 16. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt