A  A  A
Lapas karte


Vai izbaudīji "Cēsis 813" svētkus?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām iedzīvotāju atbalstam

Sadarbība ar nevalstiskajām organizācijām iedzīvotāju atbalstam

Marta sākumā Cēsu novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” pārstāvji un Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs tikās ar Cēsu novada sociālās jomas nevalstiskajām organizācijām, lai pārrunātu aktualitātes un nepieciešamo atbalstu veiksmīgākai sadarbībai.
 
“Patiess prieks par aktīvām sociālās jomas nevalstiskajām organizācijām Cēsīs, kuras veic ļoti lielu un mums tik nepieciešamu darbu,” atzīst Sociālā dienesta direktore Iveta Sietiņsone. Sadarbībā ar biedrību “Ģimenes centrs Mūsu nākotne” trūcīgākos ir iespēja nodrošināt ar siltu ēdienu zupas virtuvē, ar Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu komitejas atbalstu kopš 2017.gada nogales Cēsīs tiek nodrošināts atskurbināšanas pakalpojums ar naktspatversmi. Kopš 2017.gada sākuma biedrība “Latvijas Samariešu apvienība” Cēsu novadā nodrošina aprūpi mājās.

Cēsu novadā aktīvi darbojas aptuveni 17 sociālās jomas biedrības, kuras ikdienā cieši sadarbojas ar pašvaldību un Sociālo dienestu, lai grūtā brīdī atbalstītu novadniekus un lai iesaistītu novada sabiedriskajā dzīvē.
 
Kur un kādu atbalstu novadnieki var saņemt Cēsu novada nevalstiskajās organizācijās:
Biedrībā „Ģimenes centrs Mūsu nākotne” - Cēsu novada trūcīgajiem un maznodrošinātajiem iedzīvotājiem nodrošina iespēju saņemt siltas maltītes pakalpojumu (zupas virtuve). Silta maltīte tiek izsniegta pirmdienās, trešdienās un piektdienās no pulksten 11.30 līdz 13.00 Palasta ielā 20-6, Cēsīs.

Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu nodaļa – pieņem un izsniedz saziedoto apģērbu. Pieņemšana un izsniegšana notiek Bērzaines ielā 16, Cēsīs (pagraba stāvā) trešdienās no plkst. 13.00 līdz 15.00 un ceturtdienās no plkst. 11.00 līdz 13.00. Drēbēm jābūt tīrām, kārtīgi salocītām, lietošanas kārtībā. Vēlams iepriekš saskaņot pieņemšanas laiku, piezvanot uz numuru +37128785803. Ar ES projekta atbalstu izsniedz pārtikas komplektus Cēsīs, Bērzaines ielā 18 (blakus galvenajai ieejai), katra mēneša otrajā un ceturtajā trešdienā no plkst. 13.00 līdz 16.00.
 
Papildus iepriekšminētajam Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu nodaļa piedāvā: apgūt pirmās palīdzības iemaņas (autovadītājiem, ieroču nēsātājiem, skolēniem, strādājošajiem un citiem interesentiem), humāno palīdzību trūcīgajiem iedzīvotājiem, tehnisko palīglīdzekļu nomu, organizē pasākumus bērniem ar īpašām vajadzībām un sociālā dienesta klientu bērniem, nodarbojas ar bezatlīdzības asins donoru piesaisti un jaunatnes aktivitātēm, kā arī sniedz veselības istabas pakalpojumus. Veselības istaba ‘’Seniors-Senioram’’ atrodas Bērzaines ielā 16, 18.kabinetā, un medicīnas māsa apmeklētājus pieņem otrdien, ceturtdien un piektdien no plkst.9.00 līdz 12.00. Lai saņemtu papildus informāciju, var rakstīt Latvijas Sarkanā Krusta Cēsu nodaļas darbiniekiem uz e-pastu: vai zvanīt uz tālruni +37125948345, +371 64120782.

Biedrība „Gaujaslīči” piedāvā iespēju pilngadīgām personām (bezdarbniekiem, pensionāriem, cilvēkiem ar invaliditāti, trūcīgām un maznodrošinātām personām, daudzbērnu ģimenēm) saņemt dažāda veida materiālu atbalstu (apģērbu, gultasveļu, segas, invalīdu palīglīdzekļus) biedrības „Gaujaslīči” telpās Dzirnavu ielā 45, Cēsīs. Pirms došanās pēc palīdzības nepieciešams sazināties ar Helēnu Andersoni pa tālruni +371 29128655.
 
Cēsu invalīdu biedrība Cēsu novada iedzīvotājiem ar invaliditāti piedāvā šādus pakalpojumus: juridiskās konsultācijas (pēc iepriekšēja pieraksta), tehnisko palīglīdzekļu nomu (invalīdu ratiņi, dažādu modifikāciju staiguļi, kruķi, spieķi), masiera pakalpojumus, ārstniecisko vingrošanu un iespēju apmeklēt trenažieru zāli. Pakalpojumu saņemšanas vieta Cēsīs, Raunas ielā 6A. Lai saņemtu papildu informāciju, zvanīt Indulim Balodim pa tālruni +371 64127048, 29547180

Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu teritoriālā organizācija sniedz atbalstu Vidzemes zonā dzīvojošiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Latvijas Neredzīgo biedrības rehabilitācijas centra Cēsu filiālē par valsts budžeta līdzekļiem piedāvā sociālās rehabilitācijas pakalpojumus - psiholoģiskās adaptācijas treniņus, orientēšanās un pārvietošanās iemaņu apguvi, pašaprūpes prasmju apguvi, pielāgotu rakstu veidu apguvi (Braila, Hebolda un līnijraksts), tiflotehnikas lietošanas apmācību, specializēto datortehnoloģiju un komunikācijas tehnoloģiju lietošanas apmācības, fiziskā un intelektuālā darba pamatprasmju apguvi, pielāgotās sporta aktivitātes, saskarsmes iemaņu apguvi, radošās pašizteiksmes iemaņu (dziedāšana, dejošana, zīmēšana) apguvi, konsultācijas un palīdzība klienta sociālo problēmu risināšanā, klienta ģimenes locekļu un tuvinieku konsultēšana un apmācību. Latvijas Neredzīgo biedrības valdes locekļi un aktīvisti konsultē un palīdz nokārtot nepieciešamos dokumentus, lai par valsts budžeta līdzekļiem varētu saņemt minētos pakalpojumus, kā arī tiflotehniku – speciālos palīglīdzekļus cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Cēsu filiālē cilvēkiem, kas dažādu saslimšanu dēļ nevar lasīt parasto iespiedrakstu, piedāvā audiogrāmatas. Pieejamas grāmatas Braila rakstā. Lai saņemtu papildu informāciju, var rakstīt Latvijas Neredzīgo biedrības Cēsu teritoriālās organizācijas darbiniekiem uz e-pastu: lnbvidzeme@inbox.lv vai zvanīt +37164122761 vai +37164123494.

Cēsu pensionāru biedrība “Cēsu pensionāri” pirms vairākiem gadiem izveidojusi mantu placi, kas darbojas pēc principa “kas vienam lieks, citam noder”. Iedzīvotājiem ir iespēja šeit nodot apģērbus, apavus un sadzīves priekšmetus, kuri pašiem ir lieki, bet citiem izmantojami. Kā arī šeit ir iespēja saņemt apģērbus, apavus un sadzīvei nepieciešamas lietas. Mantu placis darbojas otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 10.00 līdz 13.00 Cēsīs, Uzvaras bulvārī 1, pagrabstāvā (ieeja no sētas puses).

Latvijas Kaulu, locītavu un saistaudu slimnieku biedrības (LKLSSB) Cēsu nodaļas palīdz kaulu, locītavu un saistaudu sistēmas (reimatisko) slimību slimniekiem un invalīdiem integrēties sabiedrībā, uzlabot pacientu dzīves kvalitāti, izglītojot un veicinot viņu pilnvērtīgu un vienlīdzīgu līdzdalību ikvienā sabiedrības attīstības jomā, aizstāvēt viņu tiesības; izglītot sabiedrību reimatisko saslimšanu profilakses jautājumos un pacientu līdzatbildības paaugstināšanas iespējās.

Biedrības darbībā galvenā uzmanība ir pievērsta veselīga dzīvesveida, kā arī dažādu interešu jomu popularizēšanai. Līdztekus regulārām aktivitātēm - ārstnieciskā vingrošana, peldēšana, nūjošana, rokdarbi, dejošana, kulinārija - tiek sniegta iespēja apmeklēt Dr. I.Zemīša ārstniecisko manipulāciju ciklu artrīta paasinājumu ārstēšanai ar osteo-reflekso-terapijas metodi. Rīkojam arī dažādas lekcijas par veselības jautājumiem un veselības tūres, kā arī dažādas ekskursijas.

Esam sastopami katru trešdienu 13.00-15.00 Rīgas ielā 7, birojs 2.stāvā. Telefoni izziņām: 26190336 un 28378197.


Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” sadarbībā ar Sociālo dienestu rīko izbraukuma konsultācijas, kuras notiek Bērzaines ielā 16, Cēsīs, Invalīdu habilitācijas – dienas centra telpās (1.stāvā). Lai speciālisti varētu sniegt visatbilstošāko palīdzību un Jūs varētu pasūtīt sev nepieciešamo palīglīdzekli, interesenti aicināti iepriekš pieteikties, zvanot + 371 67552350.

Paldies visām biedrībām, kuras sniegušas atbalstu Cēsu novada sociāli mazaizsargāto personu grupu atbalstam un sociālās integrācijas veicināšanā.


Publicēšanas datums: 2019. gada 22. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt