A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » Seniori tiekas vasarsvētku noskaņās

Seniori tiekas vasarsvētku noskaņās


Šī gada 20.maijā, Cēsu novada  pašvaldības aģentūra „Sociālais dienests” (turpmāk- Sociālais dienests) pulcēja Aprūpes mājā pakalpojuma saņēmējus, lai sveiktu vasarsvētkos un lai kopā pārrunātu pakalpojumu pieejamību Cēsu novadā, un to kvalitāti.

Uz kopīgu tikšanos bija sanākuši deviņi Sociālā dienesta mājas aprūpes biroja klienti un 3 aprūpētāji, kuri ikdienā ir galvenie palīgi senioriem, sniedzot palīdzīgu roku māju uzkopšanā, ēst pagatavošanā, medikamentu iegādē un citos darbos pamatvajadzību nodrošināšanai. Kopā Sociālam dienestam ir 31 Aprūpes mājās pakalpojuma saņēmējs.
Pieci seniori no sanākušajiem pašreiz saņem „Drošības poga” pakalpojumu Sociālā dienesta realizētā projekta „INNOCARE” ietvaros, kura mērķis ir ar inovatīvām mājas aprūpes metodēm un līdzekļiem uzlabota mājās dzīvojošu sirmgalvju dzīves kvalitāte un drošību. Tikšanās laikā seniori runāja arī par šī pakalpojuma priekšrocībām un trūkumiem.
Visi seniori bija apmierināti ar Sociālā dienesta aprūpētājiem un atzina, ka tie viņiem ir vismīļākie un tuvākie cilvēki.
Iedzīvotājiem, kuriem interesē „Drošības poga” pakalpojums, aicinām 31.maijā plkst. 14.00 Bērzaines ielā 16, 2. stāva zālē uz tikšanos ar biedrības „Latvijas Samariešu apvienība” pārstāvjiem, kuri šobrīd nodrošina šādu pakalpojumu 18 Cēsu novada iedzīvotājiem.

Tikšanās ar Cēsu novada senioriem notika Centrālā Baltijas jūras reģiona Interreg IVA pārrobežu sadarbības programmas projekta „INNOCARE” ietvaros.  Projekts ilgst no 2011. gada novembra līdz 2014. gada aprīlim. Projekta „INNOCARE” kopējās izmaksas ir 48 892 EUR; 80,9% no šiem līdzekļiem finansē Eiropas Savienība.

Attēlā: Aprūpes mājās pakalpojuma saņēmēji, Sociālā dienesta aprūpētāji un speciālisti.


Informāciju sagatavoja:
Vita Pleševnika 
Cēsu novada pašvaldības aģentūras
„Sociālais dienests”
Projektu vadītāja- attīstības speciāliste


Publicēšanas datums: 2013. gada 21. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt