A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Sociālais dienests » VPR Attīstības padome iepazīstas ar DI plāna 2017.-2020.gadam 1.redakciju: pašvaldības rosinātas sadarboties, veidojot daudzveidīgu sociālo pakalpojumu klāstu

VPR Attīstības padome iepazīstas ar DI plāna 2017.-2020.gadam 1.redakciju: pašvaldības rosinātas sadarboties, veidojot daudzveidīgu sociālo pakalpojumu klāstu

Vidzemes plānošanas reģiona (turpmāk -VPR) Attīstības padomes sēdes 2017. gada 29.oktobrī galvenais jautājums bija iepazīšanās ar VPR Deinstitucionalizācijas plāna 2017.-2020.gadam 1.redakciju. Plāna izstrādātāji Vidzemē – SIA “Dynamic University” sanāksmes dalībniekus informēja par plāna izstrādes procesu, lielāko uzsvaru liekot uz pieejamā finansējuma izlietošanas principiem. Plāna izstrādātājiem pašvaldībām jāpiedāvā risinājums, kas tiks ņemts par pamatu tam, kā deinstitucionalizācijas projektā Vidzemes pašvaldību starpā tiks sadalīts infrastruktūras izveidei paredzētais finansējums.

Vienlaikus plāna izstrādātāji uzsvēra, ka būtiski, lai sociālo pakalpojumu izvietojums būtu vienmērīgs, maksimāli piemērojoties iedzīvotāju individuālajām vajadzībām. Pārdomājot efektīvu līdzekļu izlietojumu vienai mērķa grupai, ja nav pietiekošs pieprasījums, nevajadzētu veidot vienus un tos pašus sociālos pakalpojumus blakus novados, bet drīzāk nodrošināt daudzveidīgāku pakalpojumu klāstu, attīstot dažādus pakalpojumus sasniedzamā attālumā. Šādu principu ievērot aicina gan Vidzemes plānošanas reģions, gan arī deinstitucionalizācijas plāna izstrādātāji, jo uz sadarbību balstīts sociālo pakalpojumu piedāvājums ir daudz efektīvāks un ilgtspējīgāks.

Tāpat būtiski, lai pašvaldību speciālisti, plānojot sociālos pakalpojumus, spētu paraudzīties uz situāciju kompleksi – piemēram, apzinoties, ka nepieciešams saviem iedzīvotājiem nodrošināt grupu dzīvokļus to dzīves apstākļu uzlabošanai, jāpārdomā arī šo cilvēku nodarbinātības un jēgpilna brīvā laika pavadīšanas iespējas. Kā atzina Viesturs Kleinbergs, SIA “Dynamic University” pārstāvis – ļoti būtiska ir pašvaldības vadītāju un speciālistu motivācija.

V. Kleinbergs prezentāciju noslēdza ar zīmīgu piebildi: “Jāatzīst, ka kopumā ir tādas pašvaldības Latvijā, kurās esam saklausījuši bažas par to, kas notiks ar tukšajām ēkām pēc tam, kad kāds ilgstošas sociālās aprūpes centrs deinstitucionalizācijas procesa ietvaros paliks tukšs, jo tā esošie klienti spēs pāriet uz dzīvi sabiedrībā, kur tiem tiks piedāvāts nepieciešamais atbalsts. Ziniet, reizēm efektīvākais līdzeklis ir paņemt buldozeru un ēkas nojaukt. Mums jābeidz uztraukties par ēkām, bet vairāk jārūpējas par cilvēku labsajūtu un veselību. Un jākoncentrējas uz to, lai ikvienam, lai kāds ir viņa veselības stāvoklis, lai kur atrastos viņa izvēlētā dzīvesvieta, būtu pieejami atbilstoši sociālie pakalpojumi! Esmu pārliecināts, ka Vidzemē tas izdosies!”

Vairāk informācijas: Ineta Puriņa, projekta “Vidzeme iekļauj” vadītāja, ineta.purina@vidzeme.lv; mob.t. 26382820
Publicēšanas datums: 2017. gada 1. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt