A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsu pilsētas svētki "Cēsis 812"

Cēsu pilsētas svētki "Cēsis 812"

Jau šonedēļ no 20.jūlija līdz 22.jūlijam tiks svinēti Cēsu lielākie gada svētki, “Cēsis 812”.Arī šogad svētki norisināsies trīs dienu garumā, un tiks turpinātas veiksmīgi iedibinātās tradīcijas no Cēsu 810 un 811 gadu svinībām, kas pulcēja vairāk nekā 60 000 cilvēku. Cēsu svētku bagātīgā programma to padara par lielāko trīs dienu bezmaksas festivālu Latvijā.

Šogad svētku vadmotīvs ir “Svinam ar draugiem!”. Devīze izvēlēta gan tādēļ, ka pilsētas svētkos muzicēs vairākas grupas no Cēsu sadraudzības pilsētām un Pils dārzā saimniekos Hanzas savienības pilsētu amatu meistari un tirgotāji, gan arī tādēļ, ka cēsnieki aicināti lepoties ar savu pilsētu un uzņemt ciemiņus, tuvus un tālus, lai parādītu Cēsis gada krāšņākajā nedēļas nogalē.

Satiksmes ierobežojumi

Svētku programma.
Pils parks.

Pils laukums.
Pils dārzs.
Maija parks.
Fono Cēsis.

Sporta diena, 22.07.

Svētku avīze

Šogad svētku programmu un karti aicinām ērti aplūkot arī mobilajā lietotnē "Cēsis 812", kas pagaidām pieejama "Android" viedtālruņiem.

“Cēsis 812” sāksies piektdienas vakarā ar Latvijā vienīgo bezmaksas rokmūzikas festivālu “Fono Cēsis”, kas šogad, tāpat kā 810 gadu svinībās, norisināsies Smilšu laukumā pie Cēsu tirgus. Šogad festivālā uzstāsies latviešu rokmūzikas veterāni “Pērkons”, “Linga”, “Pienvedēja piedzīvojumi”, “Inokentijs Mārpls”, kā arī grupas “Astro’n’out”, “Jaunais Jāņu orķestris” un daudzi citi. Sestdien koncerti sāksies jau no plkst.16.00, un “Fono Cēsis” festivāls noslēgsies ar kārtīgu ballīti līdz plkst.4.00 svētdienas rītā.

Piektdien no plkst.20.00 Pils parkā izskanēs džeza un blūza vakars kopā ar “Good Feeling Band” un “Latvian Blues Band”, kā arī notiks Latvijas Simtgades filmas “Paradīze 89” nakts kino seanss. Savukārt Rožu laukumā no plkst.22.00 norisināsies Disko ballīte.

Svētku piepildītāko dienu, 21.jūliju, sāks jau par tradīciju kļuvusī pilsētas modināšana ar pūtēju orķestra “Cēsis” orķestrmobīli, kas plkst.9.00 sagatavos aizraujošai svētku dienai.

Rožu laukumā un vecpilsētā sestdien notiks tradicionāli lielākais Cēsu tirgus, kas arī šogad pulcēs vairāk nekā 500 amatnieku un mājražotāju. To papildinās vēsturiskais Hanzas tirgus Cēsu Pils dārzā, kas uzburs vīziju par to, kāds tirgus bija tālajā 1375.gadā. Pils dārzā varēs ne tikai apgūt senos amatus, bet arī mācīties viduslaiku deju soļus un baudīt neparastus cirka priekšnesumus.

Sadarbībā ar “AMD World Champion of Custom Bike Building” un Cēsu biedrību “MC XIII” Cēsu pils parkā sestdien pulcēsies simtiem motociklu. Rūcošā pasākuma galvenais notikums būs starptautisks pārbūvēto motociklu šovs. Vakarā Cēsu pils parkā koncertēs viesi “NewWaves Band” no Cēsu sadraudzības pilsētas Tireso (Zviedrija) un grupa “Credo”.

Svētku kulminācija būs cēsnieku gājiens lukturu gaismā un salūts. Gājiena noslēgumā ap plkst.23.00 uz Pils estrādes notiks Cēsu novada pašvaldības un AS "Cēsu alus" balvas "Cēsnieks 2018" pasniegšana un krāšņs svētku salūts, pēc kura notiks balle ar grupu “RR-band”.

Arī šogad laipni aicinām visus cēsniekus, Cēsu viesus, uzņēmumus, sabiedrisko organizāciju kolektīvus, amatiermākslas kolektīvu pārstāvjus, ģimenes un ikvienu, kuram Cēsis sirdī, piedalīties svētku gājienā lukturu gaismās par godu Cēsu 812.gadu jubilejai 21.jūlija svētku vakarā!

Neaizmirstot par mazajiem svētku svinētājiem, Maija parkā gaidīs atrakcijas, aktivitātes un pārsteigumi bērniem un jauniešiem. Ar aizraujošiem eksperimentiem iepriecinās zinātkāres centrs “ZINOO”, būs iespējams vērot cirka izrādi “Karuseļu nakts” un baudīt ielu orķestra “Eigen:hulp” (Nīderlande) uzstāšanos.

Arī šogad Pils laukumā atradīsies atpūtas zona, kur visu dienu līdz pat vēlai nakts stundai valdīs brīva gaisotne, notiks dažādu stilu modes skates, priekšnesumi, varēs pilnveidoties stila un aksesuāru darbnīcās. Vakarā plkst.20.00 ar koncertu “Gadalaiki” Pils laukumā uzstāsies Vidzemes kamerorķestris. Ar orķestri kopā uzstāsies jaunais vijoļspēles virtuozs Daniils Bulajevs, vibrofonists Reinis Tomiņš, pie diriģenta pults stāsies Kaspars Ādamsons.

Tāpat sestdien Cēsu skeitparkā noritēs tradicionālās “Dynami:t Jam” sacensības, Rožu laukumā būs iespējams labāk iepazīt Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskolu, Pļavas, Niniera un Ceriņu ielu krustojumā notiks suņu izstāde “Cēsu kauss” un suņu sporta spēles, bet Cēsu Sv.Jāņa baznīcā notiks Vidzemes ērģelnieku koncerts.

Svētku izskaņa – svētdiena –, kā ierasts, noritēs sportiskā gaisotnē. Pirtsupītes graviņā notiks populārās “Zelta mopēda” motokrosa sacensības, tāpat Cēsīs norisināsies “Ghetto Games” spēles, Vienības laukumā notiks vasaras slēpju skrējiens, kā arī gaidāmas citas sportiskās aktivitātes, kur savas prasmes varēs pārbaudīt ikviens Cēsu pilsētas svētku svinētājs.
Cēsis dibinātas 1206.gadā, tā ir trešā vecākā pilsēta Latvijā un Latvijas karoga dzimtene.

Vērienīgos svētkus atbalsta AS “Cēsu alus” un SIA "Enerģijas risinājumi".

Informāciju sagatavoja:
Cēsu novada pašvaldības
Komunikācijas un klientu servisa pārvaldes
Komunikācijas speciālists
Aleksandrs Abramovs
Aleksandrs.abramovs@cesis.lv
27882118

Publicēšanas datums: 2018. gada 24. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt