A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » "Čello Cēsis". Mario Brunello un Sinfonietta Riga

"Čello Cēsis". Mario Brunello un Sinfonietta Riga

Sestdien, 16.septembrī, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks festivāla "Čello Cēsis" pasākums Mario Brunello un Sinfonietta Riga.

Festivāla lielkoncertā dzirdēsim izcilo, ar neparastu mūzikas izjūtu apveltīto itāļu čellistu Mario Brunello, vienu no Latvijas vadošajiem čellistiem  Ēriku Kiršfeldu un kamerorķestri Sinfonietta Rīga diriģenta Artūra Gaiļa vadībā.

Mario Brunello ir čella virtuozs, lielisks solists, kas iekarojis klausītāju sirdis visā pasaulē un guvis starptautisku kritiķu atzinību. Viņš sadarbojies ar pasaules vadošajiem orķestriem un spēlējis kopā ar tādiem izciliem mūziķiem kā Gidonu Krēmeru, Franku Pēteri Cimmermani, Juriju Bašmetu, Mauricio Pollīni un Andreu Lukezīni. Brunello ir arī viens no festivāla “Dolomītu skaņas” mākslinieciskajiem vadītājiem. Zīmīgi, ka šī festivāla koncerti notiek brīvā dabā, augstu Alpu kalnos, atklājot mūzikas un dabas netveramo harmoniju. Tas lieliski raksturo gan pašu Brunello kā mūziķi, gan viņa čella spēli – brīvu, atraisītu un personīgu.

Ēriks Kiršfelds ir viens no spilgtākajiem latviešu čellisttiem, Liepājas Simfoniskā orķestra čellu grupas koncertmeistars, regulāri spēlē orķestrī Sinfonietta Amsterdam. 2009. gadā Kiršfelds saņēmis augstāko Latvijas valsts apbalvojumu mūzikā - Lielo mūzikas balvu.

Programmā: Rihards Vāgners, Zigfrīda idille; Francis Šūberts, Koncerts čellam un orķestrim a-moll (G. Cassado apdare "Arpeggione Sonata" D.821); Ervins Šūlhofs, Svīta kamerorķestrim (pirmatskaņojums Latvijā); Anitra Tumševica "Saules mūzika'' čellam un simfoniskajam orķestrim (simfoniskā orķestra versijas pirmatskaņojums).

*Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2017. gada 5. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt