A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Latvijas Valsts svētku nedēļa karoga dzimtenē Cēsīs

Latvijas Valsts svētku nedēļa karoga dzimtenē Cēsīs

Latvijas karoga šūpulis Cēsis gaidāmajos Valsts svētkos cēsniekiem un pilsētas viesiem piedāvās tradicionāli bagātīgu pasākumu programmu vairāk nekā nedēļas garumā no Lāčplēša dienas līdz pat 20.novembrim

Programma

Lāčplēša dienā, 11.novembrī,
svētkus ieskandinās III Latvijas Orķestru asociācijas festivāla noslēguma koncerts “Svētki ar orķestri”, kurā piedalīsies 700 dalībnieku no 22 Latvijas jauniešu un amatieru simfoniskajiem un kamerorķestriem. Tas sāksies plkst.14.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis". Ieejas maksa: 3,00 EUR pieaugušajiem, 1,50 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem un Drauga kartes īpašniekiem. Biļetes iespējams iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Vakarā notiks tradicionālie Lāčplēša dienas pasākumi. Plkst.18.00 pie Skolnieku rotas pieminekļa sāksies svinīgais brīdis ar Cēsu novada domes priekšsēdētāja Jāna Rozenberga uzrunu un pūtēju orķestra "Cēsis" priekšnesumu. Pēc tā sāksies lāpu gājiens, kas vedīs uz Lejas kapiem, kur plkst.18.30 notiks piemiņas brīdis. Pēc tam plkst.19.00 ikviens aicināts ar svecītēm izveidot mirdzošu Latvijas kontūru uz kāpnēm Cēsu Pils parkā. Viduslaiku pils mūrus izgaismos multimediāla projekcija “Latvija esam mēs paši”.

Šāgada Cēsu Lāčplēša dienas multimedija projekcija uz pils torņa stāstīs par dziesmu. Kāda ir dziesmas loma tautas spējā pastāvēt. Kāda ir dziesmas nozīme un iedarbība cilvēka un īpaši karavīra dzīvē. Kādēļ bez dziesmas, savas un zināmas, nevar patiesi runāt par Tēvu zemi. Kāda ir dziesmas fenomena tieša saistība ar Lāčplēša dienu mūsu tautas vēsturē. Centīsimies rast atbildes uz šiem jautājumiem. Mākslinieks un režisors Māris Kalve.

Gājiena laikā lūdzam izmantot tikai drošas lāpas un būt uzmanīgiem to lietošanā.

SATIKSMES IEROBEŽOJUMI 11.NOVEMBRĪ

Pirmdien, 13.novembrī, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” ar izrādi “Andrievs Niedra” viesosies “Dirty Deal Teatro”. Izrāde ir trilleris par Latvijas valsts izveidi un par vienu no pretrunīgākajām personībām Latvijas vēsturē.

Trešdien, 15.novembrī, plkst.19.00 Cēsu internātpamatskolā – attīstības centrā (Meža skolā) notiks koncerts “Upe”, kas ir Cēsu Pils kora veltījums Latvijai svētkos. Ieeja bez maksas.

Piektdien, 17.novembrī, plkst.19.00 notiks Latvijas Valsts svētku pasākums Vaives Tautas namā. Koncertā uzstāsies Vaives pagasta amatiermākslas kolektīvi un pūtēju orķestris “Cēsis”, kā arī tiks godināti kustības “Labo darbu krātuvīte” nominanti.

Uz pasākumu kursēs autobuss no Cēsīm: 17.55 Cēsis (Smilšu laukums) - 18.05 Krīvi - 18.15 Vaive - 18.20 Mežmaļi - 18.25 Rīdzene - 18.45 Rāmuļi - 18.55 Vaive. Pēc koncerta atpakaļ.

Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienā, 18.novembrī, svētki sāksies ar sadancošanos Cēsu apkaimēs no plkst.11.00 līdz plkst.14.00. Sadancošanās notiks Viestura, Saules, Valmieras, Bērzaines, E.Dārziņa, L.Paegles ielā.

Plkst.17.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks svētku noslēguma koncerts “Es esmu Latvija”, kurā piedalīsies Cēsu novada deju kolektīvi. Diemžēl ieejas biļetes ir noslēgušās.

Uz Valsts svētku koncertu no Vaives pagasta kursēs autobuss: 16.00 Mežmaļi - 16.05 Rīdzene - 16.20 Rāmuļi -16.35 Vaive - 16.40 Krīvi - 16.50 Cēsis (laukums pie Jaunā tirgus). Pēc pasākuma atpakaļ.

Svētdien, 19.novembrī, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” notiks koncerts “Mūsu Latvijai”, kurā piedalīsies senioru koris “Ābele”, senioru vīru koris “Baltie bērzi” no Valmieras un Alfrēda Kalniņa mūzikas vidusskolas audzēkņi.

Pirmdiena, 20.novembris, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” ir latviešu kino diena. No plkst.12.30 visas dienas garumā skaties Latvijas filmas Latvijas simtgadei.
Plkst.12.30 Animācijas filmu programma / “Mūsu ome rullē” un “Bize neguļa”. Mākslinieks Nils Skapāns un Reinis Pētersons.
Plkst.14.00 “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru”. Režisors Varis Brasla.
Plkst.16.00 savu pirmizrādi Cēsīs piedzīvos filma “Astoņas zvaigznes”, un būs iespējams satikt filmas veidotājus. Plkst.18.30 “Ievainotais jātnieks”. Režisore Ilona Brūvere.
Plkst.20.30 “Ar putām uz lūpām”. Režisors Jānis Nords.

Publicēšanas datums: 2017. gada 31. oktobris  

Komentāri

2017-11-18 14:56:04 Pirms svētku koncerta Cēsīs 16.30 Cēsīs ir nozīmīgs pasākums pie Uzvaras pieminekļa -Ziedu nolikšana. Cēsinieki DRĪKST nolikt ziedus pie pieminekļa.Cēsu novada pašvaldība ,lūdzu neslēpiet šo pasākumu no cēsiniekiem.Par to vajag pateikt arī mājas lapā.lai cēsinieki zin. Ja Jūs to nesakiet,nav jābrīnas ,ka cilvēki tonezin!! Priecīgus svētkus !
2017-11-18 17:38:09 koncertu tiešraidē nav iespējams noskatīties, jo neprofesionāli sagatavota. lai Teliai jauki svētki, paldies par sačakarēto vakaru. un arī tiem, kas vēl atbildīgi par tiešraidi

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt