A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » 5.Kasešu nakts

5.Kasešu nakts

Sestdien, 16.jūlijā, plkst.21.00 Mākslas telpā Mala notiks kārtējais cikla „Kasešu nakts” pasākums. Kasešu naktī piedalīsies un kasetes tīs Cēsu žokejs Raimonds Mežaks un Cēsu kasešu žokeju apvienība Zeme – Gaiss. Zem šī nosaukuma slēpjas skaņu režisors Andrejs Matvejs un gleznotājs Armands Kanaviņš. Pasākuma laikā darbosies VHS atpūtas zona, kurā par video noformējumu rūpēsies video žokejs Ģirts.

Turpinot iepriekšējā Kasešu naktī uzsākto tradīciju, arī šoreiz pasākumā būs kāds īpašais viesis. Šoreiz – leģendārais Cēsu lenšu žokejs Trakais Mārtiņš jeb īstajā vārdā Mārtiņš Kreilis. Viņš savas žokeja, jeb kā tajā laikā sauca diskotēkas vadītāja gaitas sāka gandrīz pirms 30 gadiem, pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidū, labi pazīstamajā Cēsu diskotēkā „Kolibri”. Darbību turpinājis DJ kompānijā „Mistrs”. Kā lenšu žokejs uzstājies daudzos pasākumos gan Latvijā, gan arī Igaunijā, Somijā un Krievijā. 1994. gadā kopā ar domubiedriem Cēsīs nodibina vienu no pirmajām privātajām radiostacijām Latvijā – „Saules ielas radio”. Mārtiņš Kreilis arī mūsdienās aktīvi nodarbojas ar žokeja lietām. Laikam ejot un mainoties tehnoloģijām, lenšu magnetafoni pakāpeniski nomainīti pret kompaktdisku atskaņotājiem. Pēdējo reizi lenšu magnetafonus Mārtiņš Kreilis publiskā pasākumā izmantojis pirms 14 gadiem - 2002. gadā. Jāpiemin, ka vēsturiski, lenšu žokeji, dažādu tehnisku īpatnību dēļ darbojās gandrīz vienīgi bijušās Padomju Savienības teritorijā un pēc tās sabrukuma postpadomju telpā, aptuveni no pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu sākuma līdz deviņdesmito gadu vidum. „Kasešu nakts” apmeklētājiem būs unikāla iespēja dzirdēt un redzēt, kā darbojas viens no dažiem, joprojām aktīvajiem, šīs planētas lenšu žokejiem.

Pasākumu cikls „Kasešu nakts” veltīts pagājušā gadsimta otrajā pusē plaši izplatītajiem, bet mūsdienās gandrīz izzudušajiem analogajiem informācijas nesējiem – audio lentām, audio kasetēm un video kasetēm, kā arī tā laika subkultūrām. „Kasešu nakts” pasākumos nepastāv satura barjera. Žokejs veidojot savas performances saturu var izmantot tādu skaņu vai vizuālo materiālu, kādu attiecīgajā brīdī uzskata par nepieciešamu. Digitāla formāta materiālu žokejs vai vakara vadītājs pasākumā var izmantot, ja saturs nav pieejams kasešu  vai lenšu formātā.

Informāciju sagatavoja:
Raimonds Mežaks
pasākumu cikla „Kasešu nakts” organizators
E-pasts:
Twitter: @raimondsmezaks
Tālrunis: +37129639946


Publicēšanas datums: 2016. gada 7. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt