A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Alta vijoles zvaigzne Maksims Risanovs un "Sinfonietta Rīga". "Meklējot Šūbertu"

Alta vijoles zvaigzne Maksims Risanovs un "Sinfonietta Rīga". "Meklējot Šūbertu"

Vidzemes koncertzālē "Cēsis" 9.decembrī plkst.19.00 uzstāsies alta vijoles zvaigzne Maksims Risanovs un kamerorķestris "Sinfonietta Rīga".

Ukrainā dzimušais Maksims Risanovs šobrīd uzskatāms par vienu no pasaules labākajiem un harizmātiskākajiem altistiem. Viņš ir Classic FM Gramophone balvas „Gada jaunais mākslinieks” laureāts un BBC programmas „Jaunā paaudze” dalībnieks. "Risanovs ir mūziķis, kurš arī telefonu grāmatu spētu pārvērst mūzikā un padarīt to aizraujošu,” American Record Guide. Lielbritānijā un arī citās valstīs viņš regulāri uzstājas kā solists un kamermūziķis, kā arī ir piedalījies dažādos festivālos un uzstājies koncertos ar pasaulslaveniem mūziķiem. Risanovs dzimis Ukrainā, šobrīd savu altista un diriģenta karjeru attīsta vienā no Eiropas mūzikas citadelēm - Londonā. Pēdējos gados viņš ir uzstājies ar labākajiem orķestriem Eiropā, Āzijā un ASV.

Par Cēsu koncerta programmas centrālo asi izvēlēts Franča Šūberta atstātais muzikālais mantojums, kuram līdzās skanēs mūsdienu autoru variācijas par viņa mūziku.

Ak, ja vien mums būtu iespēja kaut mirkli ielūkoties Šūberta dzīvoklī kādā no vakariem, kad pie svecēm, vīna un mūzikas tur pulcējās tālaika Vīnes dzīvespriecīgākie ļaudis – kādam rokās noslēpumainais instruments arpedžione, kāds cits pārģērbies par lejerkastnieku… Visam pa vidu briļļains, mazs vīriņš, un šī vīriņa galvā ģeniālas domas, un šīs domas dzīvo daudz ilgāk par vīriņu. Pasaulslavens altists, vārdā Maksims, liek Šūberta domas vienkop ar mūsdienu skaņražu nošurakstiem, un mēs ar tevi, klausītāj, aizejam mājās brīnum spirdzināti.

MAKSIMS RISANOVS /alta vijole/,Lielbritānija

Kamerorķestris SINFONIETTA RĪGA

Programma: F. Šūberts, D. Tabakova, S. Ahunovs, L. Desjatņikovs

Publicēšanas datums: 2017. gada 28. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt