A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Ambiente skatuve / Mārja Nut & Hendriks Kaljujērve

Ambiente skatuve / Mārja Nut & Hendriks Kaljujērve

Svētdien, 8.oktobrī, plkst.18.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks igauņu vijolnieces un dziedātājas Mārjas Nut (Maarja Nuut) koncerts.

Koncertzāle jaunajā sezonā piedāvā jaunu koncertsēriju - AMBIENTE SKATUVE - neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Īpašu atmosfēru šajos koncertos radīs neierastais zāles iekārtojums ar skatuvi vidū, kas tuvinās izpildītājmāksliniekus un klausītājus.

Pirmajā sērijas koncertā būs iespēja dzirdēt igauņu vijolnieci un dziedātāju Mārju Nut (Maarja Nuut) - vienu no spilgtākajām jaunajām māksliniecēm uz Eiropas mūzikas skatuves, kas pārsteidz ar neordināru un personīgu daiļradi. Šī būs Mārjas pirmā viesošanās Latvijā un koncerts tikai Cēsīs!

Savā mūzikā viņa apvieno tradicionālās melodijas, dziesmas un stāstus kombinācijā ar elektroniku, kārtu kārtās veidojot sarežģītu un mītisku skaņas telpu. Tajā minimālisms un eksperimentālā mūzika sastopas ar pirmskara Eiropas ciemu mūziku. Savos priekšnesumos viņa meklē dzīvīgu un reizē atbrīvotu stāvokli. Kā to raksturo pati Mārja “šāds stāvoklis dod iespēju rasties mūzikai un man savukārt vēlmi paildzināt mirkli, meklējot jaunus veidus, kā redzēt, dzirdēt un uztvert. Tas vienmēr ir “tagad” un senas melodijas ir svaigas, improvizācijas ir dzimušas tikai sekundi atpakaļ”. Mārja stāsta savus personīgos stāstos, izmantojot vijoli, balsi un moderno elektroniku. Viņas koncerti ir maģiskas pasaku noskaņas pilni.

Cēsu koncertā Mārja uzstāsies kopā ar elektroniskās mūzikas komponistu Hendriku Kaljujērvi (Hendrik Kaljujärv). Hendriks aktīvi uzstājas dažādos mākslas forumos, veidojot mūzikas un skaņu partitūras uzvedumiem un performancēm. Kopā abi mūziķi paplašina Mārjas jaunākā albuma "Une meeles" skaņu robežas.

"Mārja rada pilnīgi neatvairāmu, hipnotisku mūziku visvienkāršākajā no iespējamajiem veidiem” - The Quietus.

".. bīstami skaisti..” - The Line of Best Fit.

Plašākam ieskatam: http://www.maarjanuut.com/home#top

Koncertu sēriju "Ambiente skatuve" informatīvi atbalsta Radio NABA.

*Koncerts nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2017. gada 5. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt