A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Andrejs Osokins. Katrīna Gupalo. "Pēc pusnakts"

Andrejs Osokins. Katrīna Gupalo. "Pēc pusnakts"

Sestdien, 4.martā, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks Andreja Osokina un Katrīna Gupalo koncerts "Pēc pusnakts".

Nakts. Mirdzums, bezmiegs.
Paralēlas realitātes, ilūzijas. Sapņi,
Spēle. Pieskāriens, nakts.
Murgi, bezmiegs. . .
Maigums.

''Tik viena diena mūsu īsais mūžs,
starp diviem sapņiem, divu nakšu mūžībām.''
(Viljams Šekspīrs,''Vētra'')

Amerikāņu mūzikas izrādē "Pēc pusnakts" līdzvērtīgā saspēlē dziedātāja, pianiste Katrīna Gupalo un dejotāja, horeogrāfe Gabija Bīriņa atklās vienas būtnes dažādās šķautnes, kas dzīvo paralēlās pasaulēs – reālajā un sapņu. Vienai iemiegot, parādīsies cita… Zemapziņas spēlēs koķetais flirts pārvērtīsies trakulīgā kaislē, neizpaliekot maigumam, humoram un pašironijai. Balansējot uz saprāta un neprāta robežas skanēs 20.gs. amerikāņu mūzikas zelta laikmeta kompozīcijas''Need a Little Sugar in my Bowl", "I Put a Spell on You'', "Whatever Lola Wants, Lola Gets'', ''Cry me a river''.Maldoties starp sapņiem, murgiem un realitāti tiks izjustas Kola Portera, Kurta Veila, Reja Čārlza rakstītās,Merilinas Monro, Ninas Simones, Petsijas Klainas, Džūlijas Londonas izpildītās, kinofilmās''Wild is a wind'', ''Riders in the Sky'', ''Blue velvet'',''Let’s make love'',''Boardwalk Empire''un mūziklos''Bye Bye Birdie'',''Leave It to Me!'' skanošās dziesmas. Līdzīgi sapņiem, izrādes gaitā būs neprognozējami sižeta pavērsieni, tie izpaudīsies arī neparastā klasisko kompozīciju skanējumā un savienojumā, ko radīs Andreja Osokina spožais pianista talants, Elvija Endeļa visdažādākā veida sitaminstrumentu plašā krāsu palete, Katrīnas Gupalo spēcīgais un izjustais balss tembrs un Gabijas Bīriņas dejas ekspresija un temperaments.

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu – A. Rubinšteina konkursa Telavivā, M. Longas un Ž. Tibo konkursa Parīzē, Līdsas konkursa un Karalienes Elizabetes konkursa Briselē laureāts. Pasaulē pieprasītākais latviešu pianists regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs, piemēram, Berlīnes filharmonijā, Konzerthaus Berlin, Alte Oper zālē Frankfurtē un La Verdi zālē Milānā. Latvijas Lielās Mūzikas Balvas 2008 laureāts koncertējis kopā ar neskaitāmiem orķestriem, tostarp Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri,orķestri Kremerata Baltica,Francijas Radio filharmonijas orķestri, Hallé simfonisko orķestri, Braitonas filharmonijas orķestri, Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri, sadarbojoties ar mūsdienu spožākajiem diriģentiem.

Latvijas Televīzijas konkursa “Radīti mūzikai” laureāte Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām latviešu mūziķēm, kura nesen beigusi mācības prestižajā Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā, ASV un Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Pateicoties profesionālajai izglītībai trīs dažādās mākslas sfērās - klavierspēlē (prof. S. Osokins), vokālajā mākslā (A. Garanča, A. Burke, Dž. Lavsone, I. Bērziņa) un aktiermeistarībā (Dramaturgu teātra studija), Katrīna uz skatuves spēj uzburt neparastu, ekspresīvu un juteklisku pasauli. Viņas talants guvis atzinību dažādos starptautiskos konkursos Parīzē, Londonā un Maskavā.

Horeogrāfes un modernā baleta/džeza dejotājas Gabijas Bīriņas ārkārtīgi spēcīgais un ekspresīvais talants pavēris viņai iespēju piedalīties daudzveidīgos projektos Latvijā un ārpus tās robežām. Gabija studējusi Dānijas Nacionālajā teātra un mūsdienu dejas augstskolā Kopenhāgenāun papildinājusies meistarklasēs Parīzē, Ņujorkā un Tbilisi. Pēc darba Latvijas Nacionālās operas Baleta trupā, Gabija pievērsusies savu oriģinālhoreogrāfiju veidošanai vairākām apjomīgām izrādēm, tai skaitākoncertšovam ''Tā nav dzīve, tas ir kino''. Kā dejotāja sadarbojusies ar izcilākajiem Latvijas modernās dejas horeogrāfiem –Indru Reinholdi, Liliju Lipori un Līgu Lasmani. Gabija piedalījusies starptautiskos dejas festivālos Turcijā, Izraēlā, Zviedrijā, Lielbritānijā un citviet.

Elvijs Endelis ir viens no spožākajiem Latvijas jaunās paaudzes situminstrumentālistiem. Ieguvis augstas godalgas vairākos starptautiskos konkursos Latvijā un Lietuvā; 2013.gadā kļuvis par prestižā Yamaha Music Foundation of Europe konkursa uzvarētāju. Regulāri sadarbojas ar nozīmīgākajiem Latvijas orķestriem – Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta Rīga, Liepājas Simfonisko orķestri un jau ceturto sezonu ir Latvijas Nacionālās Operas orķestra mūziķis. Līdztekus solo darbībai Elvijs ir arī meistarīgs kamermūziķis, viņš aktīvi koncertē Latvijā vienīgajā sitaminstrumentālistu ansamblī Perpetuum Ritmico, kā arī piedalās dažādos eksperimentālās mūzikas un crossover projektos.

*Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2017. gada 6. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt