A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata. Lekcija „Utopijas un distopijas virtuvē”

Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata. Lekcija „Utopijas un distopijas virtuvē”

Otrdien, 8. augustā, plkst.18.00 Ruckas mākslas rezidenču centrā mākslas projekta “Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata” ietvaros norisināsies lekcija “Utopijas un distopijas virtuvē”. Māksliniece Zane Cērpiņa (LV/NO) sniegs lekciju par tādām tēmām, kā: “Superēdieni”, “Invazīvo sugu diēta”, “Viltotie ēdieni”, “Nākotnes junk-food” un “Seksīgie ēdieni”. Lekcija noritēs latviešu valodā.
 
“Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata” pētījuma ietvaros māksliniece nesen piedalījās mākslas imersīvajā programmā “LABverde” Amazones lietus mežos, Brazīlijā. Lekcijas laikā Zane sniegs arī nelielu ieskatu par gūtajām atziņām un iespaidiem Amazones džungļos.
 
Vai nākotnē pārtiksim no maltītes tabletē? Vai iekļaujot invazīvās sugas mūsu ēdienkartē, tiktu ierobežota to izplatība? Kā iespējams šos ēdienus padarīt par uzturā lietojamu pārtiku, neuztverot to, kā kaut ko ārkārtēju un sabiedrībā nepieņemamu? Ko par izdzīvošanu nākotnē mums māca Amazones lietus meži?
 
Par projektu: Antropocēnā laikmeta pavārgrāmata ir pētniecisks interdisciplinārās mākslas projekts, kas izskata alternatīvās ēdienu ieguves iespējas nākotnē. Kā pabarosim mūsu planētu, kad iedzīvotāju skaits sasniegs 10 miljardus? Ko ēdīs nākamās paaudzes, neskaitot šī laika pārtikas atliekas? Ņemot vērā jauno ģeoloģisko ēru - antropocēna laikmetu, kļūst skaidrs, ka “ekoloģiskā katastrofa jau ir notikusi”. (Timotijs Mortons).

Vairāk informācijas: www.anthropocenecookbook.com

Pasākums ir tapis sadarbībā ar Ruckas mākslas rezidenču centru, un ar Cēsu Kultūras un Tūrisma centra, kā arī Ziemeļvalstu un Baltijas mobilitātes programmas „Kultūra” finansiālu atbalstu. Pasākums ir iekļauts “Rīgas-Gaujas reģiona 2017 - Eiropas gastronomijas reģiona” programmas ietvaros.
 
Zane Cērpiņa (LV/NO) darbojas jauno mediju mākslas jomā, pievēršoties tādām tēmām kā antropocēna laikmets, izpratne par vides problēmām, ekoloģijas kritika un interaktīvās tehnoloģijas. Šobrīd Zane strādā kā radošā menedžere PNEK (Production Network for Electronic Art), kā arī redaktore un māksliniece žurnālam „EE Experimental Emerging Art Norway”.
 
Kontaktinformācija:
Zane Cērpiņa (organizatore)
Mob.tel.: +471 41 66 71 88
E-pasts:


Publicēšanas datums: 2017. gada 7. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt