A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Atklās jaunu spēli "Apceļo Cēsis! Spēlē un uzzini!"

Atklās jaunu spēli "Apceļo Cēsis! Spēlē un uzzini!"

Pilsētas svētkos, 22. jūlijā, plkst.16.00 Cēsu Vēstures un mākslas muzejā atklās muzeja vēsturnieces Daces Cepurītes veidotu spēli “Apceļo Cēsis! Spēlē un uzzini!”.

Cēsnieki un viesi! Vai esat pamanījuši Cēsīs bruņinieku nama sienā? Puķi uz erkera jumtiņa? Vēja rādītājus ar gadu skaitļiem? Kokgriezumus jumtu spicēs? Jā, patiesi - to visu var redzēt Cēsu namos. Bet, ja vēlies par to pārliecināties, palīdzēs spēle. Nāc uz muzeju kopā ar tēti, mammu, vecmāmiņu, brāli vai māsu. Ģimeņu istabā varēsi spēlēt spēli, kur uzzīmēti Cēsu nami un aprakstīta to vēsture.

Kā stāsta spēles autore Dace Cepurīte, ideja par spēli ir radusies vairāk kā pirms desmit gadiem. Autores pētnieciskā darba rezultātā ir tapis projekts – datubāze “Cēsnieks un viņa nams”, jau strādājot pie datubāzes domāts par to kā, lai netradicionālā veidā popularizētu Cēsu pilsētas kultūras vērtības, stāstītu par tām saprotamā veidā bērniem un jauniešiem. Tā radusies ideja par ģimenes spēles izveidi, kas ir arī sava veida dāvana pilsētai tās 810 gadu jubilejā. Ir izveidota spēles lielformāta versija, kuru katrs interesents varēs spēlēt Cēsu muzeja ģimeņu istabā, bet nākamgad plānots spēli izdot arī galda spēles formātā. Spēles māksliniece ir Astra Reine, datorgrafiķe – Līna Ivanova.
Tiekamies spēles atklāšanas dienā 22. jūlijā plkst. 16.00 Cēsu muzejā 3. stāvā. Tad spēle sāksies! Būsiet pirmie spēlētāji!

Spēles atklāšanas pasākumu atbalsta a/s “Cēsu alus”.

Publicēšanas datums: 2016. gada 20. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt