A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Atomos koncerts "Latvieši un viņu draugi"

Atomos koncerts "Latvieši un viņu draugi"

Trešdien, 16.novembrī, plkst.18.00 Cēsu Jaunajā pilī notiks saksofonu kvarteta Atomos koncerts "Latvieši un viņu draugi".

Kvartets Atomos ir viens no profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem Latvijas saksofonistiem Arvīds Kazlausks ir sapulcinājis kopā uz saspēli dažus daudzsološus jaunās paaudzes saksofonistus: Aigaru Raumani, Edgaru Trapanu un Eduardu Lāci. Visi jaundibinātā kvarteta dalībnieki ir vairāku profesionālās izpildītājmākslas konkursu laureāti, kā arī aktīvi koncertējoši mūziķi.

“Saksofonu kvarteta nosaukumu izraudzījāmies no sengrieķu valodas krājuma. Tajā ar vārdu atomos (άτομος) apzīmēja tādas kvalitātes kā individualitāte un nedalamība. Tās vēlamies iedzīvināt arī sava ansambļa idejiskajā būtībā,” stāsta Arvīds Kazlausks.

Atomos piedāvā svaigu un kvalitatīvu saksofonmūzikas skanējumu, kā arī ir atvērts radošiem izaicinājumiem mūzikā un starpžanros. Šajā un arī turpmākajās koncertprogrammās tiks atskaņoti ne vien speciāli saksofonu kvartetam radīti skaņdarbi, bet arī pašu mūziķu veidotas aranžijas. Jāņa Ivanova Vokalīzes jauktajam korim ir tikai viens no šādiem paraugiem, kas līdz šim saksofonu izpildījumā nebija klausāms.

Jaundibinātais saksofonu kvartets Atomos publikai piedāvā īpaši Latvijas Valsts svētkiem veidotu koncertprogrammu. Tajā iekļauti skaņdarbi, kuru autori ir gan klausītāju iemīļoti latviešu komponisti, gan arī ārzemju autori, kuriem ir cieša saikne ar mūsu valsti un latviešu mūzikas kultūru.

Klausītājiem tiks piedāvāti divu izcilu Baltijas garīgās mūzikas meistaru Riharda Dubras un Arvo Perta kompozīcijas, savukārt eklektisks žanru sajaukums ar džeza piesitienu būs klausāms britu izcelsmes komponistu Gabriela Džeksona un Nika Gothama mūzikā.

"Patīkams izaicinājums mums kā saksofonistiem būs izdziedāt izcilo melodiķu - Jāņa Ivanova, Emīla Dārziņa un Alfrēda Kalniņa vokālo un vokāli instrumentālo skaņdarbu aranžijas", uzsver Arvīds Kazlausks.

Koncertprogrammas skaņdarbi ir gan speciāli radīti saksofonu kvarteta sastāvam, gan arī pārdzimuši aranžējumos, kuru autori ir paši saksofonu kvarteta Atomos dalībnieki.

Par komponistiem - latviešu draugiem

Gabriels Džeksons (1962) ir britu komponists, kura daiļrade jau vairāk nekā desmit gadus ir cieši saistīta ar Latviju. Radošā sadarbība tika aizsākta ar Riga piano duo, un viņa skaņdarbus labprāt atskaņo Latvijas profesionālie kori. Pats autors nereti ir sastopams savu darbu pirmatskaņojumos, kā arī radošās inteliģences iecienītās kafejnīcās Rīgā.

Niks Gothams (1959 - 2013) bija pilntiesīgs rīdzinieks, kuru joprojām atceras kā aizrautīgu, profesionālu džeza saksofonistu, novatorisku pedagogu un komponistu. Viņa mūzikas izpildītāju vidū: Rīgas kamermūziķi, Rīgas Saksofonu kvartets, ansambļi Altera Veritas un Schola Cantorum Riga, orķestris Sinfonietta Riga un daudzi citi.

Arvo Perts (1935), pasaules mēroga igauņu izcelsmes komponists, ieņem īpašu vietu Latvijas mūzikas dzīvē. Viņa skaņdarbi izskan Latvijas profesionālo kolektīvu koncertprogrammās, savukārt pats autors ir paudis īpašu sajūsmu par Latvijas Radio kora sniegumu. Tā ieskaņotais A. Perta mūzikas albums Adam’s Lament 2014. gadā tika atzinīgi novērtēts ar Grammy balvu.

Publicēšanas datums: 2016. gada 8. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt