A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Beļģu pastkaršu izstāde [POSTWAR]

Beļģu pastkaršu izstāde [POSTWAR]

Otrdien, 28.aprīlī, plkst.15.00 bibliotēkā īpašs pasākums – notiks Beļģu pastkaršu izstādes [POSTWAR] atklāšana. Tajā piedalīsies Beļģijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Franks Arnautss.

Beļģu pastkaršu izstāde [POSTWAR] ir simtgadīgs vēstījums par kara pieredzi Beļģijā, Beļģijas Karalistes vēstniecības veltījums Pirmā pasaules kara simtgadei.

Beļģijas Karalistes vēstnieka Latvijā Franka Arnautsa ģimene glabā vectēva Luī Arnautsa-Loksa un viņa dēla Morisa pastkaršu kolekciju. Kolekcijā ietilpst vairāk nekā 500 pastkaršu oriģinālu, bet izstādē ir aplūkojamas 150. Tās tematiski aptver laika posmu no 1914.gada līdz 1920.gadam.

Pastkartēs atspoguļotais beļģu stāsts ir ne mazāk skaudrs kā citi Pirmā pasaules kara stāsti, tomēr Beļģijas kara pieredze ir īpaša: nežēlīga okupācija, kuru raksturoja gan plaši materiālo un kultūras vērtību postījumi, gan civiliedzīvotāju masveida slepkavības, gan piespiedu darbs un deportācijas, milzīgs bezdarbs un nemitīgs bads, militārā un humānā palīdzība no ārvalstīm, pretošanās kustība un kolaboracionisms.

Laikmetā pirms elektroniskajiem medijiem pastkartes bija universāls saziņas līdzeklis. Tās tika ražotas, lai paustu visdažādākos cilvēku viedokļus un nolūkus, tamdēļ ir pieņemts uzskatīt, ka pastkarte pati par sevi ir “pasta sūtījums ar vēstījumu”, ko nereti papildina sūtītāja rakstīts teksts.

Izstādes kuratore Elīna Kalniņa, dizaina autore Ieva Skuja. Izstādes tekstu tulkojumus uz angļu valodu nodrošināja Miks Koljērs, drukas darbus veica Ivara Upmaļa uzņēmums DECOR PRINT Priekuļos.

Izstādi [POSTWAR] piedāvā Beļģijas Karalistes vēstniecība Latvijā sadarbībā ar Cēsu novada pašvaldību.

Beļģu pastkaršu izstāde [POSTWAR] būs apskatāma no 28.aprīļa līdz 26.maijam Cēsu Centrālajā bibliotēkā.

Visi laipni aicināti, ieeja bez maksas.

Informāciju apkopoja
Gunta Romanovska,
Cēsu Centrālās bibliotēkas direktores vietniece
Tālr. 64112020, mob. 29289216
e-pasts: gunta.romanovska@biblioteka.cesis.lv ; gunrom@inbox.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 23. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt