A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsis 811 - "Svinam ar garšu!"

Cēsis 811 - "Svinam ar garšu!"

Jau šajā nedēļas nogalē norisināsies Cēsu lielākie gada svētki, “Cēsis 811”, kuriem šogad izvēlēta devīze “Svinam ar garšu!”

Svētkos tiks saglabātas daudzas iedibinātās tradīcijas no pērn piedzīvotajiem pēdējās desmitgades nozīmīgākajiem svētkiem “Cēsis 810”, taču šogad jo īpaši domāts par svētku garšu. Tas darīts, jo Cēsis ir daļa no Eiropas gastronomijas “Rīga-Gauja” reģiona un starptautiskā projekta HANSA.

PILNA SVĒTKU PROGRAMMA

Svētkus piektdien, 21.jūlijā, ieskandinās Latvijā vienīgais bezmaksas rokmūzikas festivāls “Fono Cēsis”, kas divu dienu garumā notiks Pils parkā un 1.starptautiskā zvanu festivāla atklāšanas koncerts Vidzemes koncertzālē “Cēsis”.

Svētku piepildītākajā dienā, 22.jūlijā, tiks šķetināta gastronomiskā mistērija "Parks uz paplātes" Maija parkā. Tajā būs baudāmi dažādu restorānu uzburti gardumi kaislīgu rožu paēnā, kamerorķestra skaņu garnējumā un strūklaku pavadībā. Maija parka svētku zonas virsvadītāji būs “Skudras Metropole”, kas allaž spēj pārsteigt ar kaut ko iepriekš nepieredzētu. Apmeklētājus gaida ēdamas lampas, krāsu mainošas limonādes, muzikāli kokteiļi un vēl daudz citu pārsteigumu.

To papildinās vēsturiskais Hanzas tirgus Cēsu Pils dārzā, kas uzburs to, kāds tirgus bija tālajā 1375.gadā – tikai roku darbs un prasmīgi amatnieki, tirgotāji un mājražotāji no vairākām Hanzas pilsētām. Tirgu pavadīs prasmīgu ceļojošo mākslinieku mūzika un priekšnesumi.

Rožu laukumā tiks svinēti smeķīgi Siera un alus svētki ar atrakcijām, konkursiem un degustācijām sadarbībā ar Latvijas Siera klubu un A/S “Cēsu alus”. Laukumu pieskandinās lustes un danči ar pūtēju orķestriem un deju kolektīviem visas dienas garumā.

Tāpat padomāts arī par mūzikas gardēžiem, kuriem būs veltīta īpaša terase pie Vidzemes koncertzāles “Cēsis” ar koru, kamermūzikas un vokālo ansambļu koncertiem.

Pils laukumā notiks jau par tradīciju kļuvusī modes skate, kas šogad būs ilgāka un tērpus izrādīs arī citu pilsētu modes darboņi.

Vecpilsētā notiks tirdziņš, kas šogad pulcēs vairāk nekā 500 amatniekus un mājražotājus, bet svētku kulminācija būs cēsnieku gājiens lukturu gaismā un salūts.

Sākot no plkst.22.00 notiks pulcēšanās gājienam Izstādes un Raunas ielā. Iepriekš pieteiktiem dalībniekiem tiks norādītas vietas alfabēta secībā, savukārt pārējos, kas vēlas pievienoties, aicinām sekot gājienam tā noslēgumā.
Svētku gājiens sāksies plkst.22.30 un virzīsies pa Izstādes ielu – Uzvaras bulvāri – Vienības laukumu – Lenču ielu, no Palasta ielas dodoties iekšā Pils parkā.

Gājiena noslēgumā ap plkst.23.00 uz Pils estrādes notiks Cēsu novada pašvaldības un AS "Cēsu alus" balvas "Cēsnieks 2017" pasniegšana, Cēsu novada priekšsēdētāja Jāņa Rozenberga svētku uzruna un svētku salūts.

Svētku izskaņa, kā ierasts, būs sportiska ar “Ghetto games” festivālu un “Cēsu vasaras slēpošanas sprintu 2017” Vienības laukumā, “Zelta mopēdu” Pirtsupītes graviņā un Cēsu 2.velofestivālu.

Vērienīgos svētkus atbalsta AS “Cēsu alus” un projekts “Hanzas vērtības ilgtspējīgai sadarbībai (HANSA)” Hanzas savienības mantojuma iedzīvināšanai mūsdienās, sadarbojoties 11 Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas partneriem, kas tiek īstenots ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda Centrālās Baltijas programmas 2014-2020 atbalstu. Svētku norise iekļauta Eiropas gastronomijas reģiona “Rīga – Gauja” aktivitāšu ritējumā.

“Cēsis 810” pērn pulcēja vairāk nekā 60 000 apmeklētāju. Cēsis dibinātas 1206.gadā un ir trešā vecākā pilsēta Latvijā.

SATIKSMES IEROBEŽOJUMI SVĒTKU LAIKĀ
 
 


Publicēšanas datums: 2017. gada 4. jūlijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt