A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsīs Jāņus ielīgos ar "Skroderdienām Silmačos"

Cēsīs Jāņus ielīgos ar "Skroderdienām Silmačos"

Ieskandinot Līgo svētkus, 20.jūnijā plkst.20.00 Cēsu Pils parkā notiks grandiozas Jāņu ielīgošanas svinības ar latviešu visu laiku visvairāk skatīto izrādi – Rūdolfa Blaumaņa "Skroderdienām Silmačos" – tautā iemīļotu Dailes, Nacionālā un Valmieras teātra aktieru, kā arī lielisku estrādes solistu izpildījumā.

Jāņi ir vislatviskākie svētki. Līdz ar dažādām saulgriežu tradīcijām – Līgo cienasta  celšanai galdā, alus brūvēšanai, siera siešanai, dziesmām un lekšanai pāri ugunskuram – kā neiztrūkstoša sastāvdaļa jau gandrīz gadsimtu ir arī Blaumaņa leģendārais darbs „Skroderdienas Silmačos”. 

Izrādē skatītājus priecēs iemīļoti aktieri: Ģirts Ķesteris, Zigurds Neimanis, Ieva Puķe, Regīna Devīte, Elīna Vāne, Mārcis Manjakovs, Gints Grāvelis, Imants Strads, Inta Tirole, Inese Ramute, Kārlis Neimanis, lomās iejutīsies arī dziedātāji Agnese Rakovska, Nikolajs Puzikovs un Ieva Sutugova. Iestudējumu kuplinās arī Cēsu deju un koru kolektīvi. 

Izrādes laikā, kā jau īstiem līgotājiem pienākas, ieplānota arī gardu ēdienu un dzērienu baudīšana, bet pirmsjāņu rosību papildinās neliels gadatirgus. Tādēļ skatītāji laipni aicināti ierasties jau no plkst.18.00.

„Laiki iet, bet vērtības paliek. „Skroderdienas Silmačos’’ ir viens no pierādījumiem, ka, mainoties skatītāju paaudzēm, labākās un trāpīgākās latviešu izrādes vienmēr rod ceļu pie skatītājiem,” saka jaunās izrādes režisors un „skroderdienu” veterāns Zigurds Neimanis, kurš izrādē atkal atveidos Ābramu.

Biļetes jau pieejamas iepriekšpārdošanā Biļešu paradīzes kasēs, kā arī būs nopērkamas estrādēs pirms izrādēm, tomēr rīkotāji mudina biļešu iegādi neatstāt uz pēdējo brīdi.

Publicēšanas datums: 2015. gada 26. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt