A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsīs uzstāsies Austrālijas mūziķis Frenks Jamma

Cēsīs uzstāsies Austrālijas mūziķis Frenks Jamma

Piektdien, 8.maijā Vidzemes koncertzālē ar koncertu uzstāsies Austrāļu aborigēnu izcelsmes mūziķis Frenks Jamma.

Austrālijā dzimušais dziedātājs un dziesmu autors Frenks Jamma (Frank Yamma) tiek atzīts par mūziķi, kurš spēj izvirpināt dzīves smagās emocijas savās dziesmās, tajā pašā laikā izdzīvot tās savos skaņdarbos.  Frenka svaigākais albums “Countryman” (Lauku vīrs) ir pirmais izdevums jaunajam Wantok Musik Label – pirmais Austrālijā, kas koncentrējas uz unikālo mūziku no konkrētā reģiona.

“Šis ir ieraksts, ko Frenkam patiešām vajadzēja izveidot,” saka David Bridie (Deivids Bridijs) par Frenka Jammas albumu “Countryman”. “Šis ir ieraksts, kas liks “baltajai”Austrālijai saprast, ko Iezemiešu Austrālija zin par Frenku.” Viņš ir muzikāls brīnums, mākslinieks ar balsi, kas pilna intensitātes un emociju. Šis vīrs varbūt nāk no atšķirīgākas Austrālijas, bet viņa mūzika ir pieejama visiem un tā arī spēj piesaistīt ļaudis.”

Ierakstīts izolētā un nodzīvotā mājā Taralgā, netālu no Goulburnas, Frenka Jammas ilgi gaidītais albūms „Countryman” ir izdevums pilns ar lieliskām dziesmām par ilgām, par romantiku, par neaptveramu skaistumu.” Dziesmas par ieslodzījumu, par tuksnešu brīnišķīgo skaistumu, par pretrunām Frenka dzīvē kā cienījamam, jaunuzņemtam vīrietiem un nerespektētam outsaiderim pilsētās, kur ieslodzījums, nabadzība un diskriminācija ir ikdienišķa parādība.

Frenks Yamma ir tradicionāls Pitjantjatjaras - Aborigēnu vīrietis no Austrālijas centrālā tuksneša un runā piecās valodās. Viņš ir neparasts dziesmu autors un ārkārtīgi talantīgs ģitārists, kā arī apbrīnojamas balss īpašnieks, kura ir samtaina, dziļa un skanīga. Daudzi viņu uzskata par vienu kā no visvarīgākājiem dziesmu autoriem, attiecīgi Yamma brutāli, taču godīgi stāsta par alkohola lietošanu, kultūras degradāciju, par veco likumu cienīšanu un valsts nozīmīgumu liek tirpām skriet pa mugurkaulu. Frenkam ir spēja apvienot kultūras un mūzikas robežas, pastāvīgi nosakot jaunus standartus caur savu mūziku.

Frank Yamma – She Cried https://www.youtube.com/watch?v=DQFPwt9Lu1I
Frank Yamma - Ngura Watjilpa https://www.youtube.com/watch?v=5p5-895vPIU
Biļetes pieejamas no 13.februāra www.bilesuparadize.lv un visās „Biļešu Paradīzes” kasēs. Vairāk informācijas www.livefest.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 13. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt