A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Rokfilmu festivāla kino Vienības laukumā

Rokfilmu festivāla kino Vienības laukumā

Sestdien, 15.augusta naktī, Vienības laukumā tiks izrādīta “The Rolling Stones” koncertfilma. Pasaulslavenā režisora Mārtina Skorsēzes filmu “Izstarot gaismu” bezmaksas brīvdabas seansā aicina vērot A/S “Cēsu alus” un ASV vēstniecība Rīgā un tas būs viens no lielākajiem un spilgtākajiem Rokfilmu Festivāla notikumiem. 

“Cēsis sevi pieteikušas kā Latvijas kultūras galvaspilsētu, tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi, ka līdztekus jau esošajām veiksmīgajām tradīcijām pilsētas kultūras dzīvē mēs dibinām jaunas. Rokfilmu Festivāls ir lielisks, unikāls notikums, ko mums ir prieks uzņemt Cēsīs,” uzsver Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, piebilstot, ka “bezmaksas brīvdabas kino seanss tik centrālā vietā ir spilgts un sirsnīgs veids, kā festivālā iesaistīt cēsniekus – padarot viņus par daļu no šī, cerams, topošā ikgadējā pasākuma mūsu pilsētā, par ko liels paldies organizatoriem.” Paši organizatori vēsta, ka Vienības laukums Cēsu centrā tiks aprīkots ar lielo ekrānu, simtiem sēdvietu, iespaidīgu skaņu un iespēju iegādāties atspirdzinājumus seansa laikā. “Lielām filmām nepieciešama liela vieta! Šī būs pirmā reize, kad par kino izrādīšanas vietu izvēlēts tieši šis laukums un ceram, ka tā turpmāk varētu kļūt par tradīciju.Cēsīm, kas ir latviešu alternatīvās mūzikas šūpulis, arī šodien ļoti piestāv rokmūzika un šādi lieli notikumi!”

Filma “Izstarot gaismu” saucama par teju personiskāko jebkad uzņemto koncertfilmu. Skorsēze, ko biežāk esam vērtējuši kā spēlfilmu režisoru, kā īstens dokumentālists seko “The Rolling Stones” arī aizkulisēs un iztaujā līdzgaitniekus, brīžam arī pats parādoties kadrā. Šīs sarunas mijās ar eksplozīvo grupas uzstāšanos Ņujorkas Bīkona Teātrī un dažādiem arhīva materiāliem no iepriekšējām dekādēm, iezīmējot rokenrola vectētiņu spilgtākos karjeras mirkļus. “The Rolling Stones” filmu piesātina ar saviem leģendārākajiem un sev personiski tuvākajiem muzikālajiem darbiem, kā viesmākslinieki uz skatuves pievienojas Badijs Gajs (Buddy Guy), Kristīna Agilera (Christina Aguilera) un Džeks Vaits (Jack White).

Filmas treileris

Seanss notiks 15. augustā Cēsīs, Vienības laukumā pulksten 23:00. Sliktu laikapstākļu gadījumā seanss tiks pārcelts uz Vidzemes koncertzāles “Cēsis” lielo zāli pulksten 00:00.

Pirmais Rokfilmu Festivāls norisināsies no 14. līdz 16. augustam Cēsīs. Tas ir veltīts filmām par un ar rokmūziku un rokmūziķiem, rokmūziķu veidotam kino, mūzikas video, koncertfilmām un citām ar rokmūziku saistītām izpausmēm uz lielā ekrāna. Paralēli norisēm kinozālēs dažādās Cēsu izklaides vietās notiks rokkoncerti, video seansi, neformālas pulcēšanās, kopīga pusdienošana un citas aktivitātes.

Vairāk informācijas par Rokfilmu Festivālu – mājas lapā www.rockfilmfestival.lv un facebook lapā Rock Film Festival.
Festivāla rīkošanu atbalsta A/S “Cēsu alus”, Cēsu novada dome, Cēsu Tūrisma un Kultūras Centrs, Vidzemes koncertzāle “Cēsis”, ASV vēstniecība, kafejnīcas “Mākslas Telpa Mala” un “Bazaar”, poligrāfijas serviss “Zemgus” un citi.

Kontakti: Amanda Boka, līdzdirektore; amanda.boka@gmail.com; +371 26551248

Publicēšanas datums: 2015. gada 6. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt