A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Cēsu teātra izrāde “Nezināmā zvaigzne”

Cēsu teātra izrāde “Nezināmā zvaigzne”

Otrdien, 19.februārī, plkst.19.00 koncertzālē “Cēsis” notiks Cēsu teātra izrāde "Nezināmā zvaigzne". Izrādi spēlēs divi aktieru sastāvi, līdz ar to abas izrādes būs kā pirmizrādes.

Romantiska komēdija, tā laikam vislabāk varētu raksturot šo izrādi. Lugu autors sarakstīja 1944.gadā, tā kalpojusi par pamatu vairākām filmām, tikusi un joprojām tiek iestudēta daudzos pasaules un Latvijas teātros.

Lai arī lugas darbība norit kādā Rumānijas mazpilsētā pagājušā gadsimta sākumā, Cēsu teātris šo izrādi velta savai pilsētai.

Izrādes stāsts vēsta par to, kā mazpilsētā dzelzceļa stacija reizēm mēdz būt visromantiskākā vieta – tur vilcienus sagaidot un pavadot, saplūst visi pilsētas ļaudis, tā reizē ir jūra, osta un nezināmā tāle.

Un ja kādu dienu šai mazpilsētas stacijā ierodas kāda nezināma dāma, kura veidota no nedaudz smaržu, daudz slinkuma un zināmas devas fantāzijas… var sākties daudz pārpratumu, aprunāšanas, humora, kaislīgas satikšanās un sāpīgas šķiršanās.

 Turpinot savas muzikālā teātra tradīcijas, izrādē skanēs dziesmas, ko radījuši Cēsu teātra dalībnieki - Juris Krūze (mūzika) un Lauma Daugiša (vārdi).

Režisore Edīte Siļķēna atkal pratusi lugā iesaistīt visu teātra plašo kolektīvu, padarot izrādi dzīvespriecīgu un piesātinātu. Kustību konsultante Rita Lūriņa (Latvijas Kultūras akadēmijas docente, skatuves kustības pedagoģe).
  
Galvenajās lomās:
   Mona, Nezināmā – Laimdota Eliase vai Ilze Jansone
   Skolotājs – Mārtiņš Jēgers,
   Grigs – Guntars Norbuts
   Stacijas priekšnieks – Gints Eliass
   Madmuazele Kukū – Inese Pilābere vai Inuta Briede
   Udrja – Jānis Gabrāns
   Skolnieces - Madara Ozoliņa un Kristīne Lāce

Cēsu teātra izrādes M.Sebastians “Nezināmā zvaigzne” būs skatāmas 13. un 19.februārī plkst. 19:00 Vidzemes koncertzāles „Cēsis” lielajā zālē. Ieejas maksa: 4,00 EUR, 2,00 EUR skolēniem, studentiem, pensionāriem, DRAUGA kartes īpašniekiem. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes tirdzniecības vietās. Izrāžu norisi organizē p/a “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”.

Atjaunotais Cēsu teātris režisores Edītes Siļķēnas vadībā darbojas kopš 2017.gada novembra. Pagājušajā gadā teātris ar lieliem panākumiem izrādīja Ā.Alunāna dziesmu spēli “Mucenieks un muceniece” un piedalījās arī XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos.

Publicēšanas datums: 2019. gada 31. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt