A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Dokumentālā filma "Escaping Riga". Tikšanās ar filmas režisoru.

Dokumentālā filma "Escaping Riga". Tikšanās ar filmas režisoru.

Ceturtdien, 29.oktobrī, plkst.18.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" tiks izrādīts dokumentālais kino "Escaping Riga". Pēc seansa tikšanās ar filmas režisoru Dāvi Sīmani, sarunu ar režisoru vadīs Kaspars Goba.

"Escaping Riga" ir dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divām izcilām 20. gadsimta personībām – Sergeju Eizenšteinu un Jesaju Berlinu – kas abi dzimuši un bērnību pavadījuši Rīgā, bet drīz vien šo pilsētu pametuši. Izsekojot abu varoņu dzīves gaitām uz 20. gadsimta pirmās puses dramatisko notikumu fona, filma stāsta, kā viens no viņiem kļūst par „izcilāko savas paaudzes kinorežisoru” totalitārajā Padomju Savienībā, bet otrs – par „izcilāko savas paaudzes domātāju” liberālajā Lielbritānijā.

Filmas garums 70 min
Galvenajās lomās: Mihails Karasikovs, Mārtiņš Počs, Gints Grūbe, Anna Heinrihsone u.c.
Režisors Dāvis Sīmanis
Operators Andrejs Rudzāts
Mākslinieces Kristīne Plūksna - Zvagule, Ieva Romānova
Skaņu režisors Ernests Ansons
Komponists Kārlis Auzāns
Montāžas režisori Dāvis Sīmanis, Andra Doršs
Izpildproducente Madara Kalniņa
Producenti Gints Grūbe, Līga Gaisa

Filmas treileris, ko gatavojām uz pirmizrādi, skatāms šeit: https://vimeo.com/90002929

"Escaping Riga" starptautisko pirmizrādi piedzīvoja prestižajā Kopenhāgenas dokumentālo filmu festivālā un tā tikusi arī izvēlēta Starptautiskajam dokumentālo filmu festivālam Amsterdamā (IDFA), kas ir nozīmīgākais dokumentālā kino notikums Eiropā. Filma kopš pirmizrādes piedalījusies daudzos nozīmīgos filmu festivālos Eiropā un pasaulē.

Šeit informācija par filmas panākumiem: http://www.diena.lv/kd/kino-tv/davja-simana-filmu-escaping-riga-izradis-vairakos-starptautiskos-festivalos-14114757

Arī prestižais izdevums "The Hollywood reporter”, kas atspoguļo kino darbus visā pasaulē, atzinīgi novērtējis Escaping Riga. Ar rakstu iespējams iepazīties šeit: http://www.hollywoodreporter.com/review/escaping-riga-riga-review-760418

Publicēšanas datums: 2015. gada 21. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt