A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Dokumentālā filma "Pāri ceļiem un upei"

Dokumentālā filma "Pāri ceļiem un upei"

Sestdien, 24.oktobrī, plkst.15.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" tiks izrādīta dokumentālā filma "Pāri ceļiem un upei"

Rīgas nomales glabā sevī stāstus, kur pagātne atgādina par sevi pilsētas zīmēs, šodienas cilvēkos, ielu krustojumos, upes līkumos, kur nāktone ir dažkārt nojaušama, dažkār tā parādās kā drauds.

Rīga pie Baltijas jūras ir pilsēta, kur septiņi Eiropā zināmi režisori katrā sev tipiskajā kino valodā  veido poētiskus stāstus par pilsētu un tās zīmēm. Režisoru vērojums no malas ļauj parādīt Rīgu ārpus tūristu sagūstītajam acīm, nonākt kādā piepilsētas parkā, kas izrādās bijusi veca ebreju kapsēta, satikt cilvēkus, kuri pilsētā turpina zvejniek arodu, kurš pilsētām mūsdenās nepiedien, ieraudzīt , kā pasaules procesus pilsētā redz kaķi, kā kādā panoramiskā vieta sevi sargā no neizbēgamajiem tūrstiem ar ignoranci, kā kādas mazdārziņu teritorija dzīvo te un tagad pirms pārvēšanās debskrāpju rajonā. “Pāri ceļiem un upei” ir Sergeja Lozņicas, Audriusa Stoņa, Ivara Selecka. Džona Karlsena, Jāka Kilmī, Rainera Komersa, Betinas Henkeles versijas par Rīgu dokumentālā filmā.

Režisori filmu veidoja vairāku gadu garumā, sadarbojoties ar Latvijas atntropologiem un meklējot savai kinovalodai apliecinājumu Rīgas un tās apkaimju stāstos, kā rezultātā ir tapušas septiņas īsfilmas. “Pāri ceļiem un upei” tapā Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas notikums projekta “Force majeure” ietvaros un filmas tapšanā iesaistījās režisori, kuri pazīstami ar Rīgas dokumentālā kino tradīcijām un ir iedvesmojušies no tā.

Dokumentālā filma “Pāri ceļiem un upei” 2014. gada rudenī izrādāta Rīga 2014 programmas ietvaros k/t Speldid Palace, savukārt atsevišķi filmu veidojošie stāsti par Rīgu, kā piemēram, dānu režisora Jona Banga Karlsena “Kaķi Rīgā”, ukariņu režisora Sergeja Lozņicas “Vecā ebreju kapsēta”, igauņu režisora Jāka Kilmi “Piemēslot aizliegts!” un vācu režisora Rainera Komersa “Daugava Delta" izrādītas līdz šim vairākos nozīmīgos dokumentālo filmu festivālos Eiropā un citās pasaules valstīs un tās turpina uzrunāt starptautisko auditoriju arī šajā rudenī Polijā, Austrijā un Vācijā.

Filmas treileris: https://vimeo.com/104389269

Publicēšanas datums: 2015. gada 21. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt