A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Elektroniskās mūzikas mākslinieks -=UHU=-

Elektroniskās mūzikas mākslinieks -=UHU=-

Sestdien, 21.janvārī, plkst.20.00 Mākslas telpā Mala notiks Līvānu elektroniskās mūzikas mākslinieka -=UHU=- jeb īstajā vārdā Gata Pastara lekcija-performance par skaņas, kā visuma parādības, darbības un eksistences principa neizzināto būtību mūsu ikdienā. Aktivitāte paredzēta auditorijai bez fizikas vai skaņu inženierijas priekšzināšanām. Šajā vakarā Gatis Pastars veiks paša komponētās elektroniskās mūzikas atskaņojumu dzīvajā izpildījumā, izmantojot sintezatorus un bungu mašīnas, kopā stundu garā meditatīvā ceļojumā pārvaldot septiņus mūzikas instrumentus. Skanēs vēl nedzirdēti, kā arī jau izdoti un elektroniskās mūzikas vidē labi zināmi skaņdarbi.

Pats Gatis Pastars uzskata, ka viss, kas mums atrodas apkārt vibrē ar noteiktu frekvenci un atbrīvo enerģiju, kuras būtība ikdienā netiek uztverta par daļu no mūsu vides. Svētajos rakstos teikts, ka sākumā bija vārds – šis vārds ir skaņa, bet skaņai ir sava frekvence. Mūsdienu mūzikā frekvenču harmonijas nes sevī informāciju, kas iedarbojas uz mūsu ķermeni, garu un prātu mums pat to nemaz nenojaušot. Tie var būt gan dziedinoši, gan iznīcinoši vēstījumi. 21.janvāra vakarā, mākslas telpā Mala, skaņa kļūs redzama un notiks mēģinājums iešūpot tās frekvences, kuras mudina meklēt sevi un paviesoties ārpus ikdienas komforta zonas, lai saprastu, cik daudz neatklātā ir aiz mūsu ikdienas areāla.

Mūziķis -=UHU=- jeb Gatis Pastars plašāku atpazīstamību ieguva 2005.gadā, kad viņa pirmo vinila plati izdeva elektroniskās mūzikas pasaulē labi zināmā vācu izdevniecība International Deejay Gigolos, kuru vada leģendārais DJ Hell. Kopš tā laika mākslinieks izdevis vairāk kā x relīzes gan personīgajā UHU RECORDS, gan arī tādās izdevniecībās, kā BODY CONTROL RECORDS. Viņa electro stilā ieturētie skaņdarbi iekļuvuši daudzās elektroniskās mūzikas izlasēs. Ar performancēm uzstājies vairākās Eiropas valstīs. Neskatoties uz plašo atpazīstamību, Gatis Pastars joprojām dzīvo Līvānos un laiku veltī ne tikai savam projektam, bet arī sadarbojas ar citiem mūziķiem un veic kuratora pienākumus 2015.gadā Līvānos atvērtajā „Mūsdienu mākslas galerijā”.

Pasākuma otrajā daļā plānota Cēsu dīdžeja Kalvja Amantova uzstāšanās.

Informāciju sagatavoja Raimonds Mežaks
Mākslas telpas „Mala” sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr. 29639946
E-pasts: raimonds.mezaks@gmail.com
Twitter: @raimondsmezaks

Publicēšanas datums: 2017. gada 16. janvāris  

Komentāri

Jänis Paeglis 2017-01-18 13:43:18 OK!

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt