A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Emīls Dārziņš. Tenors Juris Vizbulis. Solokoncerts "Rezignācija"

Emīls Dārziņš. Tenors Juris Vizbulis. Solokoncerts "Rezignācija"

Koncertzālē "Cēsis" 9.jūnijā plkst.19.00 notiks koncerts "EMĪLS DĀRZIŅŠ. Tenors Juris Vizbulis. Solokoncerts "Rezignācija".

Tenora Jura Vizbuļa solokoncerts Latvijas simtgadē veltīts vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem - Emīlam Dārziņam – un viņa īpašajām pērlēm Latvijas mūzikā - solodziesmām.

Koncertā izskanēs Emīla Dārziņa solodziesmu izlase, kurās atspoguļojas komponista dvēsele un dziļā jūtu pasaule. Solodziesmas, kuras caurstrāvo komponista personība, pārdzīvojumi dzīvē un mākslā, viņa dedzīgā mīlestība, ilgas, sāpes, ciešanas, cerības un sapņi.

Pāri visam skan kvēla mīlestība uz dzīvi un Latviju!

Tenors Juris Vizbulis Emīla Dārziņa solodziemas izvēlējies savai soloprogrammai, jo tās mūziķim ir emocionāli ļoti tuvas . Emīla Dārziņa personība, viņa dzīves un daiļrades stāsts vienmēr ļoti saistījis un aizkustinājis mākslinieku. Pirmo reizi mākslinieks iepazinies ar Emīla Dārziņa solodziesmām jau 15 gadu vecumā, kad viņu īpaši aizkustinājusi dziesma “Pazudusī laimīte”. Katrai Emīla Dārziņa solodziesmai tenors Juris Vizbulis pieskaras ar mīlestību un lielu cieņu, uzsverot, ka katra dziesma ir kā liela atklāsme par komponista dvēseles pārdzīvojumiem, nebeidzamajām ilgām mīlēt un būt mīlētam.

“Rezignācija – ilgoties, dzīvot, mīlēt, baudīt un ciest.” Tā tenors Juris Vizbulis raksturo solokoncerta ideju, izvēloties nosaukumam dramatiskās Emīla Dārziņa solodziemas nosaukumu - “Rezignācija”.
Koncertā izskanēs arī Emīla Dārziņu laikabiedru Jāņa Poruka un Raiņa dzeja Jaunā Rīgas teātra aktiera Ivara Krasta lasījumā, kura sasauksies ar mūzikā atpsoguļotajām jūtām un pārdzīvojumiem.
Pirmais projekta “EMĪLS DĀRZIŅŠ. Tenors Juris Vizbulis. Solokoncerts “Rezignācija” koncerts
notika 2018.gada 5.aprīlī Mazajā Ģildē, Rīgā, pulcējot plašu klausītāju loku un saņemot sajūsminātas klausītāju un kritiķu atsauksmes.
Juris Vizbulis ir izcils un spilgts Latvijas jaunais tenors, kurš ar savu balsi un šarmu sajūsminājis klausītājus gan Latvijā, gan ārzemēs. Dziedātājs piedalās operās, operetēs, sniedz solokoncertus, aktīvi koncertē gan Latvijā, gan ārvalstīs,  galvenokārt Itālijā, Anglijā, Austrijā un Francijā, veidojot garīgās mūzikas programmas balsij un ērģelēm, piedaloties dažādos mūzikas projektos un kamermūzikas koncertos.

Īpaši cieša sadarbība izveidojusies Francijā, kur dziedātājs viesojas jau trešo gadu pēc kārtas ar saviem solokoncertiem, sadarbojoties ar franču ērģelniekiem, koncertējot baznīcās.

Juris Vizbulis dziedājis V.A.Mocarta operā “Bastiens un Bastienna”, atveidojot Bastiena lomu, Herolda lomu kameroperā“Līsistrate” Šveices un Latvijas kopprojektā.

Tenors Juris Vizbulis šobrīd piedalās arī Latvijas Nacionālās operas un baleta iestudējumos V.A.Mocarta "Burvju flauta", P.Čaikovska opera "Jevgeņijs Oņegins", J.Štrausa operetē "Sikspārnis".

Kā solists piedalījies arī tādu lielo formu skaņdarbu atskaņojumos kā M.A.Charpentier "Te Deum", K.Sen-Sansa "Ziemassvētku oratorija", R.Dubras "Ziemassvētku kantāte".

Koncertā piedalīsies pianists Rūdolfs Vanks. Pianists koncertējis Vācijā, Dānijā, Šveicē, Nīderlandē, Somijā, Francijā, Singapūrā, Malaizijā un Armēnijā u.c. Paralēli aktīvai solista darbībai, īpašu lomu pianista dzīvē ieņem kamermūzika, kur mūziķim ir īpaši sasniegumi, sadarbojoties ar dažādiem mūziķiem.

Piedalījies vairāk nekā piecpadsmit starptautiskajos konkursos, to skaitā iegūta II vieta Torneo Internazionale di Musica Itālijā, Veronā un I vieta Montrond les Bains konkursā Francijā kā arī I vieta Jeunesses Musicales konkursā Bukarestē, Rumānijā u.c. Piedalījies Holland Music Sessions rīkotajos koncertos Nīderlandē, Pimu klaviermūzikas festivālā Helsinkos, Kabardjesas pianistu festivālā Francijā, Summerwinds mūzikas festivālā Minsterē, Šlezvigas Holšteinas mūzikas festivālā Vācijā, Riva del Garda mūzikas festivālā Itālijā, Kopenhāgenas kamermūzikas festivālā un La Schubertiade koncertos Šveicē.

Koncerta programmā izvēlētas gan visu iemīļotās, gan retāk atskaņotās Emīla Dārziņa solodziesmas. Jāatzīmē, ka klausītāju iemīļoto solodziesmu ar A.Puškina vārdiem “Spāniešu romance” Juris Vizbulis izpildīs īpašā Emīla Dārziņa dzīves laika 1905.gada redakcijā.

Biļetes ir pieejamas “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

Informāciju sagatavoja :
Biedrība „Mākslas pieskāriens”
makslaspieskariens@gmail.com

Publicēšanas datums: 2018. gada 25. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt