A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Filma par atbildīgu pārtikas patēriņu “Laimes ekonomika”

Filma par atbildīgu pārtikas patēriņu “Laimes ekonomika”

Vidzemes koncertzālē „Cēsis“, 15. aprīlī, plkst. 11.00 tiks demonstrēta dokumentālā filma “Laimes ekonomika”. Filmu visā Latvijā izrādīs sociālās kampaņas par atbildīgu pārtikas patēriņu “Beidz spēlēt pārtikas cirku!” ietvaros, un ieeja šajos seansos ir bez maksas. Kā viena no mērķauditorijas grupām uz seansiem tiek aicināti pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kā arī ikviens interesents, kuram rūp un interesē pasaulē, tai skaitā Latvijā, notiekošais saistībā ar globālo attīstību, vidi, ekonomiku un sabiedrību.

Pēc seansa uz diskusiju aicina „Latvijas Zemnieku federācija“.

Filma iezīmē mūsdienu globālās krīzes – klimata pārmaiņas, terorismu, finanšu krahu, savijot tos ar ļoti personīgiem stāstiem par cilvēkiem, kuri jūtas depresīvi un tukšās patērētāju sabiedrības nomākti. Iemesls? Globālo korporāciju radīta pasaule, kurā pirmajā vietā vienmēr ir peļņa un patēriņa palielināšana, nevis cilvēks. “Vientuļi cilvēki nekad nav laimīgi, un globalizācija rada ļoti vientuļu planētu,” saka aktīviste un filmas autore Vanda Šiva (Vanda Shiva). Risinājums šai problēmai ir lokalizācija – atgriešanās pie kopienu sabiedrības, kurā cilvēki zina, kā klājas kaimiņam un pārtiku iegādājas pie tuvumā dzīvojošā zemnieka, nevis lielveikalā.

Kampaņu organizē biedrība Latvijas Platforma attīstības sadarbībai (LAPAS) kopā ar tās biedriem vides organizāciju “homo ecos:” un “Latvijas Zemnieku federāciju”. Informāciju par seansiem citos pagastos un pilsētās var meklēt mājas lapā kinopunkts.lv, sadaļā „Kur un kad“.

Vairāk par kampaņu:
Kampaņas „Beidz spēlēt pārtikas cirku!“ laikā Latvijas iedzīvotāji tiks informēti par lokālās rīcības ietekmi uz globālo attīstību, vidi, ekonomiku un sabiedrību Latvijā un pasaulē, izmantojot atbildīga pārtikas patēriņa piemēru. “Atbildīgs pārtikas patēriņš - tā ir gudra un pārdomāta pārtikas izvēle. Kampaņas ietvaros mēs skaidrosim, kāpēc būtiski izvēlēties veselīgu, sezonālu vietējo pārtiku, priekšroku dodot neapstrādātiem produktiem; samazināt gaļas patēriņu uzturā; iegādies pārtiku tieši no zemniekiem, izvēloties ģimenes saimniecības; neizmest pārtiku atkritumos; atbalstīt godīgu tirdzniecību,” stāsta biedrības “homo ecos:” vadītāja Santa Krastiņa.
Pārtikas patēriņš ir cieši saistīts ar individuālās rīcība ietekmi uz globālo attīstību, veidojot saikni starp cilvēkiem dažādās valstīs. “Globalizētajā pasaulē mēs visi esam saistīti. Pat ja mēs to nesaredzam ik uz soļa, saikne pastāv. Mēs pērkam apģērbu, kas ražots Bangladešā, ēdam banānus no Kostarikas un dzeram Etiopijā audzētu kafiju, bet, cik bieži mēs uzdodam jautājumu, kā tas viss radies un nonācis pie mums?” papildina LAPAS vadītāja Inese Vaivare.


Plašāka informācija par kampaņu atrodama biedrības “homo ecos:” interneta mājas lapā www.homoecos.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 23. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt