A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Floriana Malcahera lekcija “Par performatīvu kuratora darbu”

Floriana Malcahera lekcija “Par performatīvu kuratora darbu”

Piektdien, 26.augustā, plkst.10:00 Ruckas mākslas rezidenču centrā Cēsīs, Piebalgas ielā 19 notiks vācu kuratora, dramaturga un teātra zinātnieka Floriana Malcahera (Florian Malzacher) lekcija “On Performative Curating” jeb par performatīvu kuratora darbu. Lekcija notiek angļu valodā, ieeja bez maksas, ilgums ap 1.5h, aicināts ikviens interesents.

Teātra kuratora darbs kļūst interesants tad, ja tas ne tikai veido pragmatiskas attiecības ar šo mākslas žanru, bet pats lieto teātra iedvesmotas metodes darba procesā. Jau Haralds Scēmans, kurš radīja laikmetīgās vizuālās mākslas kuratora koncepciju, ir salīdzinājis to ar teātra režisora darbu. Pētniece Beatrise fon Bismarka, savukrāt, lieto dramaturģijas jēdzienu, lai aprakstītu kuratora darbu. Kā pagaidu kopienu veidošanās, telpas un laika ietekme, teātra, dejas un performances taktikas un stratēģijas kontekstualizē mākslas darbu? Kā performatīvs kuratora darbs ir saistīts ar telpisko, sociālo, vides un politisko realitāti?

Kopš 2012.gada Florians Malcahers ir vācu neatkarīgā teātra festivāla Impulse (Ķelne, Diseldorfa, Mulheima/Rūra) mākslinieciskais direktors. Viņš ir arī neatkarīgs kurators, dramaturgs un rakstnieks. No 2006. līdz 2012. gadam Malcahers bija viens no starpdisciplinārā mākslas festivāla steirischer herbst (Grāca, Austrija) programmas veidotājiem. Grāmatu “Truth is Concrete. A Handbook for Artistic Strategies in Real Politics” (Sternberg Press Berlin, 2014) un “Not Just a Mirror. Searching for the Political Theatre of Today” (Alexander Verlag Berlin / Live Arts Development Agency London, 2015) idejas autors, redaktors un vairaku rakstu autors. Sarakstījis grāmatas par leģendārajām teātra kompānijām Forced Entertainment un Rimini Protokoll. Kā dramaturgs sadarbojies ar amerikāņu kompāniju Nature Theatre of Oklahoma.

florianmalzacher.tumblr.com

Lekcija ir daļa no profesionālās apmācību programmas “Theatre Expanded” teātra un citu skatuves mākslas jomu menedžmenta studentiem un jaunajiem profesionāļiem.

Rīko Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar Igaunijas teātra centru „Vaba Lava”.

Atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) Centrālā Baltijas jūras reģiona programma 2014-2020 un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Publicēšanas datums: 2016. gada 17. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt