A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Franču deju meistarklase pirms Ģikšu danču nakts

Franču deju meistarklase pirms Ģikšu danču nakts

Šogad tradicionālo deju festivāla “Ģikšu danču nakts” ietvaros pirmo reizi tiek piedāvāta franču tautas mūzikas un deju meistarklase. To vadīs grupa no Francijas "Solune Duo". Meistarklase notiks Vidzemes koncertzāles „Cēsis” Kamerzālē 20.janvārī plkst.13.00 muzikantu meistarklase un plkst.14.00 deju meistarklase.

Grupas sastāvā muzicē Lorāns Žeofruā (Laurent Geoffroy) (ermoņikas) un Loïc Pénot (dūdas). Lorāns Žeofruā Latvijā viesosies atkārtoti, aizvadītajā rudenī viņš piedalījies festivalā "Dzīvā mūzika", senāk spēlējis grupas "ZEF" sastāvā un 15 gadus piedalījies Portugāles festivālos. Lorānam ir tradicionālās mūzikas pasniedzēja diploms ar speciālizāciju Gaskoņas kultūrā. Grupas repertuārā dzirdama gan orģinālmūzika, gan tradicionālās mūzikas aranžijas.

Meistarklasē tiks spēlēta franču deju mūzika, būs iespēja iejusties tradicionālā deju ballītē, kādas notiek Rietumeiropā. Pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Francijā aizsākusies un turpinās deju kustība ar nosaukumu "Balfolk”.
Būs gan pazīstamas dejas kā polka, valsis, gan dažādas jaunas, viegli apgūstamas dejā aplī, gan arī pāru dejas. Dejas mācīs gan paši muzikanti, gan aktīvi dejotāji no Latvijas.
Jauns gads jāsāk ar jaunām dejām!

Apgūtās dejas varēs izdejot un izspēlēt Ģikšu danču naktī – 20.janvārī plkst.20.00

Pieteikšanās uz meistarklasi pa tālruni 28326840 vai e-pastu indziniex@inbox.lv
Rīko biedrība "TKIC KasTe” sadarbībā ar Folkloras deju kopas "Dandari” vadītāju Ingu Holstu.
Finansiāli projektu atbalsta VKKF un Amatas novada pašvaldība.

Informāciju sagatavoja
Inese Roze
+37129199870

Publicēšanas datums: 2018. gada 9. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt