A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Georga Otsa Tallinas mūzikas koledžas simfoniskais orķestris. SIMFONISKIE VĒJI

Georga Otsa Tallinas mūzikas koledžas simfoniskais orķestris. SIMFONISKIE VĒJI

Ceturtdien, 28.februārī, plkst.16.00 koncertzālē "Cēsis" notiks Georga Otsa Tallinas mūzikas koledžas simfoniskā orķestra koncerts.

Georga Otsa mūzikas koledža šogad atzīmē savu simtgadi un šīs jubilejas ietvaros Igaunijas Kutūrkapitāla fonda atbalstīts, koledžas simfoniskais orķestris dodas koncerttūrē uz Latviju. Savas diriģentes Ingridas Rozes vadīti, jaunie mūziķi ved līdzi skaistu koncertprogrammu: Mihkela Līdiga 2. Uvertīru – Fantāziju, Emanuela Sežurne dubultkoncertu marimbai un vibrofonam ar orķestri, kurā solisti būs mūzikas koledžas absolventi Teodors Hirvoja un Ivo Lains. Programmā neiztrūkstošs būs arī kāds ļoti hrestomātisks skaņdarbs – skaistā Ludviga van Bēthovena 7. simfonija.

Orķestra sastāvā ir jaunieši, kas mācās, lai kļūtu par profesionāliem mūziķiem. Orķestris ir sadarbojies ar Eesti Kontsert (Igaunijas koncertorganizāciju), Tallinas Filharmoniju un citiem koncertu rīkotājiem un mūzikas skolām.

Georga Otsa mūzikas koledžas simfoniskā orķestra repertuārs ir daudzveidīgs un sniedzas no klasiskās mūzikas līdz mūsdienu komponistu skaņdarbu pirmatskaņojumiem. Orķestri ir vadījuši talantīgi jauni mūziķi un diriģenti ar pasaules slavu: maestro Eri Klass, Pēters Sauls, Tomass Kaptens, Emanuele Paskvalēns (Emmanuele Pasqualin), Jiri-Rūts Kangurs (Jüri-Ruut Kangur), Ārne Saluvērs, Kaspars Mends (Kaspar Mänd) un citi. Šobrīd orķestri vada Ingrida Roze.

Ingrida Roze (Ingrid Roose) studējusi kordiriģēšanu pie Ingridas Kervicas (Ingrid Kõrvits) Tallinas Mūzikas augstskolā. Bakalaura grādu kordiriģēšanā viņa saņēmusi, studējot Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā pie Hirvo Survas. Rose papildinājusi savu izglītību, vienu semestri mācoties Stokholmas Karaliskajā mūzikas koledžā, un 2017. gadā viņa ieguva maģistra grādu orķestra diriģēšanā pie pasniedzēja profesora Jiri Alpertena (Jüri Alperten).

Rose ir diriģējusi Igaunijas Nacionālo, Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijas, Stokholmas Karaliskās mūzikas koledžas simfonisko orķestri un Upsalas Kamerorķestri.

IEEJA BEZ MAKSAS

Publicēšanas datums: 2019. gada 20. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt