A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Ģitārists Mārcis Auziņš. Koncerttūre "Viens"

Ģitārists Mārcis Auziņš. Koncerttūre "Viens"

Sestdien, 25.martā, plkst.16.00 un plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks ģitārista Mārča Auziņa koncerts.

Mārcis Auziņš laiž klajā solo albumu “Viens” ar divpadsmit Raimonda Paula dziesmu aranžijām ģitārai un gatavojas Latvijas koncerttūrei,kura sāksies 2017.gada februāra beigās.

Ģitārists Mārcis Auziņš laiž klajā savu pirmo solo albumu “Viens”, kurā ierakstītas divpadsmit Raimonda Paula melodijas, kas aranžētas vienam instrumentam - ģitārai. Albuma "Viens" ierakstā nav izmantoti papildus instrumenti vai vairāki ieraksta celiņi, tikai ģitāra kā solo instruments, tas ir pirmais pilnais šāda veida albums Latvijā. Albuma izdevējs ir “Mikrofona ieraksti”.

“Albuma un koncerttūres nosaukums ir “Viens”, jo tas vislabāk ataino šo intīmo sajūtu un manas attiecības ar ģitāru, arī albumā iekļauto aranžiju rašanās procesu, kas parasti notiek vēlu vakarā un naktīs - pēc visiem darbiem, kad mierīgi var apsēsties ar savu instrumentu. Raimonda Paula mūzika man vienmēr ir bijusi blakus, gan ikdienā, gan darbā - esmu arī ļoti daudz šīs melodijas spēlējis kopā ar Maestro, līdz ar ko man kādā brīdī radās muzikāls jautājums - ko es ar šīm melodijām varu izdarīt tikai ar savu instrumentu,” saka Mārcis Auziņš.

Albumā iekļautas divpadsmit kompozīcijas: “Baltā saule”, “Viss nāk un aiziet tālumā”, “Kad saule aiziet”, “Tāpēc jau, ka nevar zināt kāpēc”, “Lai tik līst”, “Negribas vairāk nekā”, “Dāvāja Māriņa meitiņai mūžiņu”, “Jel, pažēlo”, “Tik tā viena”, “Sikspārņa Fledermauša šūpuļdziesma”, tēma no kinofilmas “Ilgais ceļš kāpās” un “Circenīša Ziemassvētki”.

“Sākumā man nebija domas ierakstīt pilnu albumu, tas nāca dabīgi. Gribējās ierakstīt kādu melodiju ar ģitāru, ko Maestro man uzdāvināja pirms sešiem gadiem, tapa aranžija un video “Upē naktī pīles kliedz” un turpinājums bija dabīgs process, gribējās rakstīt vēl,” stāsta Auziņš.

Albums “Viens” no 25.oktobra pieejams gan mūzikas tirdzniecības vietās CD formātā (mūzikas veikalos “Upe”, “Randoms”, visās Jāņa Rozes grāmatnīcās, DUS “Statoil”, “Rimi”, “Elcor”, “Maxima”) kā arī visās digitālajās mūzikas izplatīšanas platformās. Savukārt, albuma programma koncerta versijā būs skatāma jau nākamā gada februāra beigās, kad Mārcis Auziņš dosies vēl nebijušā mūzikas un sajūtu koncerttūrē, viesojoties Latvijas skaistākajās muižās, pilīs un nelielās koncertzālēs.

Mārcis Auziņš ir viens no pieprasītākajiem pop / rok un džeza ģitāristiem Latvijā, šobrīd aktīvi darbojas vairākos projektos: akustisko ģitāru trio “AG 3o” ar Aivaru Hermani un Kasparu Zemīti, grupā “Zodiac”, Daumanta Kalniņa kvintetā. Regulāri sadarbojas ar Raimondu Paulu, Zigmaru Liepiņu, Jāni Lūsēnu, Kārli Lāci, Laimu Vaikuli, Jāni Stībeli, Intaru Busuli, Aiju Vītoliņu, Raimondu Macatu, Donu, Lindu Leen un citiem komponistiem un izpildītājiem. Muzikālais vadītājs "Cabaret" projektos "Piccolo", "La Luna", "Cabaret Palladium", "ReLOVEution", LTV spēlē "Mana dziesma”, kā aranžētājs veidojis Daumanta Kalniņa programmu “Atspulgi”, šobrīd strādā pie Mārtiņa Brauna jubilejas koncerttūres “Darbi un nedarbi…” programmas aranžēšanas.

Mārcis Auzinš absolvējis Jāzepa Vītola Latvija Mūzikas akadēmijas džeza nodaļu kā arī džeza un mūzikas menedžmenta nodaļu Rīgas Doma kora skolā.

*Pasākums notiek koncertzāles "Cēsis" kino zālē.

Publicēšanas datums: 2017. gada 2. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt