A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Ambiente skatuve/Högni solo koncerts "Two trains"

Ambiente skatuve/Högni solo koncerts "Two trains"

Sestdien, 3.februārī, plkst.19.00, Koncertzālē "Cēsis" notiks Islandiešu komponista un mūziķa Högni Egilsson koncerts. 

Islandiešu komponists un mūziķis Högni Egilsson, plašākai publikai vairāk pazīstams kā indie rock grupas Hjaltalín un elektroniskās mūzikas apvienības GusGus dalībnieks, laidis klajā pirmo solo albumu "Two trains", un 2018.gada sākumā dodas Eiropas koncerttūrē. Baltijā vienīgais Högni koncerts gaidāms koncertzālē "Cēsis".

Högni solo albumu "Two Trains" iedvesmojis vēsturiskais periods 20.gs. sākumā, kad Islandē sākās industrializācija. Mūziķi uzrunājis stāsts par diviem vilcieniem, kas Reikjavīkas ostas būvniecības laikā pārvadāja milzīgu daudzumu akmeņus un smilts. Devuši nozīmīgu ieguldījumu pilsētas attīstības vēsturē, šobrīd abi vilcieni kā rēgainas vēstures relikvijas jau gadsimtu stāv aizmirstas un nelietotas. Abi vilcieni ir kā tēli, kas atspoguļo Högni personības duālismu mūziķim grūtā dzīves periodā.

Muzikālā ziņā jaunajā albumā iekļautos skaņdarbus raksturo "Eiropas avangarda elpa", kas papildināta ar "klaudzoņu, metāliskām skaņām un sapludinošām dziedājumu aranžijām". "Two Trains" producents ir bijušais grupas "GusGus" dalībnieks President Bongo, kurš arī piedalīsies koncertā Cēsīs.

Koncertzālē "Cēsis" šis būs jau otrais jaunās koncertsērijas "Ambiente skatuve" koncerts, ko 2017.gada rudenī aizsāka igauņu elektro akustiskās mūzikas feja Mārja Nūta. Sēriju raksturo neordināri muzikāli meklējumi, īpaša, pat maģiska noskaņa jaunu un harizmātisku mūziķu izpildījumā. Atmosfēru šajos koncertos papildus rada arī neierastais iekārtojums ar skatuvi zāles vidū, kas klausītājus tuvina izpildītājmāksliniekiem.

Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2018. gada 31. janvāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt