A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Jāņu ielīgošana ar tautas vērtes kopu “Dzieti”

Jāņu ielīgošana ar tautas vērtes kopu “Dzieti”

Sestdien, 18.jūnijā, plkst.18.00 Cēsu Pils laukumā pretī Izstāžu namam notiks Jāņu ielīgošana kopā ar tautas vērtes kopu “Dzieti”. Ielīgošanas pasākumā “Dzieti” izspēlēs vasaras saulgriežus caur svētku dziesmām, kuru daudzums ir ap 1200 melodijām.

Tautas vērtes kopa ieskandinās Līgo svētku nozīmību, kas baltiem šajā laikā ir ļoti nozīmīga – dabā viss aug un zied. "Dzieti" caur dziesmām izstāstīs par dabas auglību un svarīgākajām Līgo svētku darbībām – zāļu tēju vākšanu, sieru siešanu, alus brūvēšanu. “No līgo dziesmu vibrācijām latvietis izskaloja no savas dvēseles ikdienas rūpes, bēdas un ieskaņoja savu īpašo noti Visuma apļu harmonijās” (Vaira Vīķe - Freiberga). Uzvedumā tiks izdziedāts svarīgs Jāņu simbols – uguns, pār kuru lec, ap kuru dejo, iet rotaļās un dzied, lai lauki iegūtu spēku un auglību.

Īpaši tautiskā Līgo svētku ielīgošana tiks izdzīvota kā gadskārtu dievība, kas pasaules kārtību cilvēkam padara saprotamāku un tuvāku. Ikviens ir gaidīts ielīgošanas pasākumā, lai svētku sajūta rastos ātrāk.

Ielīgošanas pasākums būs bezmaksas.

Informāciju sagatavoja Ieva Dubulte, Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs. Kontaktinformācija pa tālruni - 64122537 un e-pastā - kultura@cesis.lv

Publicēšanas datums: 2016. gada 8. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt