A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Japānas tradicionālo TAIKO bungu un Šinobue flautas koncerts

Japānas tradicionālo TAIKO bungu un Šinobue flautas koncerts

Koncertzālē “Cēsis” ar īpašu koncertu 22.augustā plkst.18.00 viesosies japāņu tradicionālās skatuves mākslas grupa Wa-League, kas klausītājus iepazīstinās ar TAIKO bungu un ŠINOBUE flautas skanējumu. Koncertu organizē Japānas vēstniecība ar mērķi padziļināt izpratni un veicināt interesi par Japānas tradicionālo kultūru.

Vadaiko bundzinieks Ičitaro (Ichitaro) 1990.gadā pievienojies slavenajai japāņu bundzinieku grupai Ondekoza un apguvis bungu spēli pie Dena Tagajasu, Ondekoza dibinātāja. No 1990. līdz 1993.gadam kopā ar grupu, pieveicot 15 000 km lielu attālumu pa visu Amerikas kontinentu, mūziķis uzstājās ar vairāk nekā 500 koncertiem dažādās vietās ASV, to skaitā četras reizes koncertē Karnegī zālē Ņujorkā. Pēcāk kā vadošais Ondekoza bundzinieks Ičitaro, sākot ar Japānu, uzstājies uz 2000 skatuvēm visā pasaulē. Ičitaro 2004.gadā debitē kā solo mākslinieks un kopš tā laika uzstājies ar koncertiem Eiropā, Tuvajos un Vidējos Austrumos, Dienvidamerikā, Āfrikā un Austrumāzijā. Ičitaro pievērsies ne tikai tādiem tradicionālajiem japāņu instrumentiem, kā šamisens, šakuhači flauta un citiem, bet arī iesaistījies kopīgos projektos ar orķestriem, džeza un roka mūziķiem, kā arī aktīvi nodarbojies ar producēšanu, komponēšanu un koncertēšanu.

Šinobue flautas solists Kodži Kišida (Koji Kishida) apguvis šinobue flautas spēli pie Jošihiro Karino. Šobrīd mūziķis savā radošajā darbībā pievērsies flautai un bungām piemītošajai raksturspēlei un Japānas flautas unikālās skaņas izkopšanai. Kodži Kišidas oriģinālie skaņdarbi un uzstāšanās stils, kas ļauj nepastarpināti sajust Japānas garu un būtību, ir saņēmuši plašu atzinību. Papildus flautai mūziķis spēlē arī Rietumu mūzikas instrumentus un piedalās deju izrādēs.

Koncertu organizē Japānas vēstniecība sadarbībā ar Cēsu Kultūras un Tūrisma centru. Pasākuma rīkotāji patiesi cer, ka koncerta apmeklētāji Latvijā izbaudīs mūziķu priekšnesumu, un ka koncerti ļaus labāk iepazīt Japānas tradicionālo kultūru.

Ar Japānas vēstniecības atbalstu koncerts klausītājiem tiek piedāvāts bez maksas.

Viena persona var iepriekš izņemt līdz divām ieejas kartēm Biļešu Paradīzes tirdzniecības vietās, tai skaitā koncertzāles “Cēsis” kasē (ielūgumus nav iespējams iegādāties elektroniski Biļešu Paradīzes interneta vietnē). Vietu skaits ir ierobežots.

Publicēšanas datums: 2017. gada 8. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt