A  A  A
Lapas karte


Vai atbalsti administratīvi teritoriālo reformu?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Jaunās mūzikas festivāls "Arēna". "Texture of Groove"

Jaunās mūzikas festivāls "Arēna". "Texture of Groove"

Sestdien, 20.oktobrī, plkst.18.00 koncertzālē "Cēsis" notiks jaunā mūzikas festivāla "Arēna" koncerts "Texture of Groove".

Sitaminstrumentālistu dueta Jura Āzera un Guntara Freiberga pirmā satikšanās mūzikā notika 2016.gada Sansusī festivālā koncertprogrammā ar marimbai sarakstīto repertuāru (galvenokārt japāņu garā), kas izpelnījās neviltotu klausītāju atzinību. Juris Āzers pašlaik studē maģistrantūrā Berlīnes Hansa Eislera Mūzikas augstskolā un regulāri uzstājas laikmetīgā mūzikas ansambļa United Berlin sastāvā, kuru vada viena no pasaulē pazīstamākajām Krievijas diriģēšanas zvaigznēm Vladimirs Jurovskis. Guntars Freibergs latviešu publikai jau ir pazīstams ar savu skatuves harismu un mākslinieciski virtuozo spēli, iegūstot arī Latvijas Lielās mūzikas balvas nomināciju 2011.gadā par spožu debiju.

Abi talantīgie, jaunie mūziķi, kuri izglītību ieguvuši prestižākajās Eiropas mūzikas augstskolās veiksmīgās sadarbības turpinājumam izvēlējušies pievērsties Latvijas koncertpraksē salīdzinoši maz apspēlētam, bet jaudīgam mūzikas fenomenam – grūvam. Tā ir tā ritmiskā un melodiskā dzinējspēka izjūta, kas iedarbojas arī ķermeniski, liekot sist kāju vai kustēties līdzi mūzikas pulsācijai. Grūvs ir ārkārtīgi uzrunājošs, viegli saprotams un iedarbīgs mūzikas izteiksmes elements, kam šajā koncertprogrammā tiks pievērsta uzmanība no daudzveidīgiem aspektiem – sākot ar relatīvi vienkāršām, bet efektīgām ritmu modeļu struktūrām līdz pat sarežģītām poliritmiskām konstrukcijām. Programmas mērķis ir parādīt, cik dažādos un krāsainos veidos komponisti apspēlējuši groove jēdzienu sitaminstrumentu mūzikā.

Programmas pamatā ir argentīniešu/britu komponista Alehandro Vinjao mūzika. Viņš uzskatāms par savas paaudzes vienu no ievērojamākajiem Dienvidamerikas komponistiem. Vinjao mūzika gan ierakstos, gan koncertos tiek atskaņota visās pasaules malās, arī starptautiskos festivālos – piemēram, Tenglvudas festivālā, festivālā “Varšavas Rudens’’ un Londonas PROMS programmās. Alehandro Vinjao mūzikai raksturīga ritmiska pulsācija, kas kalpo par lielformāta skaņdarba karkasu, un melodiskums, kas – līdzīgi daudzviet mūzikā ārpus Eiropas – drīzāk balstās ritmā, nevis harmonijā. Vinjao skaņrades unikalitāte ir spēja apvienot intelektuālu konceptu ar demokrātisku izteiksmi, kas spēcīgi uzrunā gan mūzikas profesionāļus, gan aizrauj vienkāršus klausītājus. Līdzās argentīniešu korifejam arī viens no mūsdienu ievērojamākiem izraēļu komponistiem Avners Dormans, kura opusus atskaņojuši tādi izcili mūziķi kā Andris Nelsons, Zubins Mehta, Rikardo Šaijī. Hilarija Hāna, u.c. Viņa iespaidīgais duets diviem perkusionistiem Udacrep Akubrad ir galvu reibinošs viesulis, kur meistarīgi apvienotas Tuvo Austrumu, minimālisma, Vidusjūras un modernisma mūzikas tradīcijas. Un ēteriski impresionistiskas lappuses no 20. gadsimta amerikāņu komponista Džeikoba Drakmena, nepārspējama skaņu ainavu mākslinieka, kurš savu ciklu Reflections of the nature of water solo marimbai veltījis Kloda Debisī piemiņai.

Programmā: Alehandro Viņao (Alejandro Viñao, Argentīna/Lielbritānija)
Piedalās: Juris Azers, Guntars Freibergs (sitaminstrumenti)

Koncerts notiek koncertzāles KINO zālē.

*Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2018. gada 15. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt