A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Jurjānu Andrejam – 160

Jurjānu Andrejam – 160

Svētdien, 10.aprīlī, plkst.12.00 Izstāžu namā notiks Jurjānu Andrejam veltīts pasākums.

Jurjānu Andrejs ir dzimis 1856. gadā Ērgļos Menģeļu mājās un miris 1922.gadā Rīgā. Dzīves laikā darbojies dažādās profesijās – kā pedagogs un mūzikas kritiķis, kā komponists un brāļu Jurjānu mežragu kvarteta dalībnieks, kā diriģents un pirmais profesionālais mūziķis – folklorists Latvijā, kurš pirmo reizi analizē, sistematizē, klasificē un izdod latviešu tautas dziesmas sešās grāmatās “Latviešu tautas mūzikas materiāli” laika posmā no 1894. gada līdz 1926. gadam. 

Koncerts būs stāsts par cilvēka devumu mūsdienu mūziķiem, folkloristiem. Tā būs ieskatīšanās komponista kā profesionāla mūziķa devumā Latvijas mūzikas kultūras attīstībai. Jurjānu Andrejs ir svītas, kantātes un simfoniskās mūzikas pamatlicējs.

Tautas vērtes kopa “Dzieti” aicina 10. aprīlī plkst.12.00 Cēsu Izstāžu namā uzzināt vairāk par folkloristu un mūziķi Jurjānu Andreju.

Biļešu cena ir 1,50 EUR, skolēniem, studentiem, pensionāriem un Drauga kartes īpašniekiem - 1,00 EUR. Biļetes var iegādāties pirms pasākuma Cēsu Izstāžu namā.

Papildu informācija tel. 64122537, kultura@cesis.lv, www.kulturascentrs.cesis.lv, www.facebook.com/cesukultura

Publicēšanas datums: 2016. gada 4. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt