A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Kasešu nakts

Kasešu nakts

Sestdien, 18.martā, plkst.21.00 Mākslas telpā Mala notiks jau septītais cikla „Kasešu nakts” pasākums. Tas veltīts analogajiem datu nesējiem – kasetēm un magnētiskajām lentām. Šoreiz „Kasešu nakts” īpašais viesis būs kasešu izdevējs un neatkarīgais mūziķis Lauris Vorslavs no Rīgas. Viņš pasākuma pirmajā daļā pastāstīs par kasešu izdošanu un citām savām radošajām aktivitātēm.

Savas muzikālās aktivitātes Lauris Vorslavs uzsāka astoņdesmito gadu sākumā. 1986.gadā kopā ar Raimondu Bērziņu nodibināja elektroniskās mūzikas grupu t.u.m.s.a. Daļa no apvienības skaņdarbiem apkopoti trīs albumos, kas astoņdesmito gadu beigās izdoti lenšu formātā. 1989.gadā dziesmai "Savāda meitene" Latvijas Televīzija uzņēma videoklipu. Grupa t.u.m.s.a. pastāvēja līdz 1993.gadam, kad pievienojoties Ģirtam Radziņam pārtapa par industriālās mūzikas apvienību CLAUSTRUM. Paralēli radošajām aktivitātēm apvienībā CLAUSTRUM Lauris Vorslavs kopā ar Ģirtu Radziņu darbojas eksperimentālās mūzikas projektā CLAUSTHOME. Viena no Laura Vorslava radošajām šķautnēm saistīta ar Latvijas pagrīdes mūzikas arhīvu veidošanu. Viņš apkopojis leģendārā multimākslinieka Hardija Lediņa un N.S.R.D. (Nebijušu sajūtu restaurēšanas darbnīca) ierakstus, kurus publicējis vietnē www.pietura.lv, kā arī izveidojis kasešu izdevniecību „Underbed storage”, kura izdod dažādu Latvijas pagrīdes mūziķu ierakstus. Ar savu radošo aktivitāti Lauris Vorslavs ietekmējis vairākus jaunās paaudzes māksliniekus. Par vienu no saviem iedvesmotājiem Lauri Vorslavu uzskata multimediju māksliniece Sabīne Moore.

Pasākuma apmeklētājiem būs unikāla iespēja uzzināt vairāk par mūzikas radīšanu un kasešu izdošanu mūsdienu Latvijā, kā arī uzdot jautājumus un sākt diskusijas par sev interesējošajiem jautājumiem.

„Kasešu nakts” otrajā daļā savas un pasākuma apmeklētāju kasetes tīs kasešu žokeju apvienības  Zeme – Gaiss dalībnieki un kasešu žokejs Raimonds Mežaks. Par video noformējumu rūpēsies video žokejs Agris Līdaks un video žokejs Ģirts Užāns.

„Kasešu nakts” pasākumu rīko Cēsu Mākslas telpa „Mala” sadarbībā ar biedrību „Artsound” un mūzikas izdevniecību „RM rekords”

Informāciju sagatavoja
Raimonds Mežaks
„Kasešu nakts” organizators
Kontakti:
E-pasts: raimonds.mezaks@gmail.com
Tālrunis: 29639946

Publicēšanas datums: 2017. gada 27. februāris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt