A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Koncertlekcija "Dārziņu dzimta"

Koncertlekcija "Dārziņu dzimta"

Ceturtdien, 29.oktobrī, plkst.17:30 visi interesenti laipni aicināti uz koncertlekciju Vidzemes koncertzāles „Cēsis” Kamerzālē, kas veltīta tēvam un dēlam – Emīlam un Volfgangam Dārziņiem.

Sākoties jaunajam mācību gadam, atsākas Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas koncertlekcijas, veltītas izciliem komponistiem to mainīgajās dzīves jubilejās.

Pirmā koncertlekcija izskanēs 29.oktobrī Kamerzālē un būs veltīta Emīlam un Volfgangam Dārziņiem. Emīls Dārziņš ir dzimis Jaunpiebalgas Jāņa skolā. Šogad viņam atzīmē 140. dzimšanas dienu. Volfgangs Dārziņš nākošgad svin 110. dzimšanas dienu.

„Ja Emīla Dārziņa komponētās solo un kora dziesmas ir labi zināmas un iemīļotas, tad trimdinieka Volfganga Dārziņa daiļrade mums vēl pasveša”, atzīst A.Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas skolotāja Benita Zvīgule.

Koncertā būs iespēja dzirdēt E.Dārziņa solo dziesmas vokālās nodaļas audzēkņu un pedagoģes Daces Balodes izpildījumā, V.Dārziņa vokālos ansambļos un tautas dziesmas apdari korim. Neizpaliks arī visslavenākā E.Dārziņa darba „Melanholiskais valsis” atskaņojums, šoreiz vecmeistara diriģenta un komponista Edgara Račevska aranžējumā korim, kuru diriģēs pedagoģe Solveiga Vītoliņa. Programmu vadīs Benita Zvīgule.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Informāciju sagatavoja:
Kristīne Lāce
Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas
Izglītības metodiķe un kultūras pasākumu organizatore
e-pasts: muzikasvidusskola@gmail.com
www.akcmv.gov.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 23. oktobris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt