A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Koncerts KOY + Waterflower

Koncerts KOY + Waterflower

Piektdien, 8.jūnijā, plkst.21.30 Mākslas telpā Mala notiks mūziķu KOY un Waterflower koncerts.

KOY ir transcendentāla solo-odiseja, dzimusi Sanktpēterburgā (RUS), dzīvo Berlīnē (DE). KOY mūzikas pamatā ir dažadas ietekmes, jo ir uzaugusi Vācijā, bet savā mūzikālās darbības periodā ir dzīvojusi un pārvietojusies starp Berlīni (DE), Helsikiem (FI), Oslo (NO) un Bergeni (NO). Pa ceļam KOY ir sastapusies ar eklētiskām skaņām un trokšņiem, kuru pēdas ir dzirdamas viņas mūzikā, kā arī krāsainā "perlamutra" estētika, kura ir mainīga, līdzīgi kā viņas skanējums.

Muzikālajā skanējumā KOY var sasaistīt ar The Knife, Grimes, Patrick Wolf, Cocteau Twins. Līdzīgi kā šie mūziķi, viņa ir nekompromitējoši ķerta un nedaudz savāda, kā zinātniskās fantastikas tēls. Kļustot reizē par savvaļas hibrīdu un arī pilnīgi noliedzot jebkādu nacionālo identitāti, KOY nesaista sevi ar ģenētisko mantojumu vai tās ideju. Tā vietā viņa izvēlās radīt mainīgu, starptautisku un multikulturālu muzikālo telpu, ar kuras palīdzību pārvarēt robežas - lai varētu justies kā bez mājām un vienlaikus īstajā vietā.

Waterflower ir mākslinieces Sabīnes Moores mūzikas projekts. Vairāk kā desmit gadu darbības periodā no sākotnējā "guļamistabas projekta" Waterflower ir izveidojies par audiovizuālu skatuves priekšnesumu. Katrs koncerts ir kā jauns ceļojums, jo māksliniece uzbur neaprakstāmu atmosfēru ēteriskās skaņās, savā estētikā savelkot dabas un zinātnes ietekmes, lai radītu mūziku. Šo mūziku varētu salīdzināt ar Islandes "Bjorku", bet tomēr Sabīnes Moores projekts ir pilnībā oriģināls un pašai piederošs. "Waterflower" instrumenti, atbilstoši projekta nosaukumam, ir augi. Izmantojot kapacitatīvu sintezatoru, kapacitatīvu midi kontrolieri un elektromagnētisko impulsu lasītāju, dabisko augu signāli tiek pārtulkoti midi.

Publicēšanas datums: 2018. gada 8. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt