A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Kora “Vidzeme” 70 gadu jubilejas koncerts

Kora “Vidzeme” 70 gadu jubilejas koncerts

Piektdien, 24.aprīlī, plkst.19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis” jauktais koris “Vidzeme” ar krāšņu koncertu svinēs savu 70 gadu jubileju.

Uz jubilejas koncertu tiek aicināti visi, kā bijušie dalībnieki, tā mūzikas cienītāji un mīļotāji. Sadarbībā ar mūziķi un mākslinieci Gunitu Bārdu un pūtēju orķestri “Cēsis” ir tapusi lieliska jubilejas koncertprogramma, kas klausītāju izvedīs cauri gadsimtu elpai, pieskaroties kora vēstures nozīmīgākajiem punktiem.

Jau septiņus gadu desmitus koris ir dziedājis, koncertējis un priecējis klausītājus ar savu skanējumu. Par kora „Vidzeme” dibināšanas jeb atjaunošanas gadu tiek uzskatīts 1944.gada 15.novembris, kad Cēsu Tautas namā uzstājās koris diriģenta Kārļa Ozola vadībā. Kori “Vidzeme” šo gadu laikā vadījuši dažādi diriģenti - K.Ozols, A.Krastiņš, V.Grāvītis, O.Cintiņš, A.Grandava, J.Sprancmanis, J.Stirna, A.Kauliņa, E.Ķepītis, I.Rausis, J.Ugoļņikovs, V.Krēsliņš. Šobrīd kori vada diriģents Olita Neimande un koncertmeistare Māra Hauka. Kora repertuārā ir latviešu oriģināldziesmas, tautas dziesmu apdares, garīgā mūzika, Ziemassvētku dziesmas.

Informāciju sagatavoja:
Agnese Tamane
Cēsu Kultūras centra biroja administratore

Publicēšanas datums: 2015. gada 16. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt