A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Lāčplēša diena Cēsīs

Lāčplēša diena Cēsīs

Lāčplēša dienas svinības Cēsīs jau vairākus gadus ir obligāti apmeklējamo pasākumu sarakstā ne vien cēsniekiem, bet arī daudziem pilsētas viesiem. Ik gadu apmeklētāju skaits pārsniedz 10000, un tas turpina augt. Arī šogad notiks gan tradicionālie piemiņas brīži, gan lāpu gājiens, gan arī spožais multimediālais priekšnesums “Latvija esam mēs paši!”, ko papildinās no svecītēm veidota Latvijas kontūra viduslaiku pils pakājē.

Lāčplēša dienas svinības sāksies plkst.15.00 Izstāžu namā, kad tiks atklāta izstāde “Cēsnieks Latvijas valstij. Zigrīda un Jānis Apali”.

Līdz ar tumsas iestāšanos, plkst.17.00 notiks svinīgs brīdis pie Skolnieku rotas pieminekļa. Svinīgu uzrunu teiks NBS Instruktoru skolas komandieris, savukārt pasākumu vadīs Jānis Gabrāns, un LR himnu šogad atskaņos A.Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris. Pēc tam visi aicināti kopīgi doties lāpu gājienā uz Lejas kapiem. Gājiena laikā lūdzam izmantot tikai drošas lāpas un būt uzmanīgiem to lietošanā.

Plkst.17.30 notiks piemiņas brīdis Lejas kapos. Dziedās Cēsu 1.pamatskolas zēnu koris Ilzes Grinfeldes vadībā.

Pēc piemiņas brīža Lejas kapos visi aicināti uz Pils parku, kur plkst.18.00 svētku uzrunu teiks Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs un festivāla “Latvijas goda aplis” pārstāvis. Pēc uzrunām apmeklētāji būs aicināti izlikt savas svecītes mirdzošā Latvijas kontūrā uz kāpnēm viduslaiku pils pakājē. Šogad Latvijas kontūru palīdzēs veidot Cēsu skolēni, kopumā izvietojot un iededzot vairāk nekā 500 svecītes, ko papildinās tūkstošiem citu apmeklētāju pievienotās sveču liesmiņas, lai radītu īpašu un neaizmirstamu sajūtu, kādu var izbaudīt tikai Lāčplēša dienas vakarā Cēsīs.

Arī šogad Renāra Sproģa vadībā tiks izgaismoti pils mūri – notiks multimediāls priekšnesums, kas pastāstīs par trīs ļoti nozīmīgām un ar Cēsīm saistītām tēmām – par Cēsu skolnieku rotas dzimšanu un tās nenoliedzami lielo ieguldījumu 1919.gada Cēsu kaujās, par Latvijas vēsturi, kā arī par Cēsīm kā Latvijas valsts karoga dzimteni.

Laikā no plkst.17.00 līdz plkst.22.00 Latvijas karoga krāsās tiks izgaismota Cēsu Jaunā pils un Uzvaras piemineklis.

Satiksmes ierobežojumi 11.novembrī skatāmi ŠEIT.
Pilna valsts svētku svinību programma skatāma ŠEIT.


Publicēšanas datums: 2018. gada 6. novembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt