A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Latvijas labākie dejotāji uzvedumā “Gredzenus mijot”

Latvijas labākie dejotāji uzvedumā “Gredzenus mijot”

Sestdien, 28.maijā, plkst.21.00 Cēsu pils parkā notiks deju uzvedums “Gredzenus mijot”, kur stāstu par kāzām jeb vedībām izdejos vairāk nekā 1000 dejotāju no Latvijas labākajiem (A grupas) deju kolektīviem. Uzvedums notiks Cēsu pils parkam neierastā novietojumā ar skatu uz skaisto parka ainavu.

“”Gredzenus mijot” būs stāsts par puisi un meitu, kurus vieno tik stipras jūtas, ka viņi ir izlēmuši veidot paši savu ģimeni. Ievērojot tradīcijas - ar Laimas un Māras svētību, kā arī vedēju un panāksnieku gādību, pāris tiks ievadīts jaunā dzīves cēlienā, ļaujot mums kļūt par daļu no šī, pāri laikam plūstošā stāsta.

Kāzas jeb vedības ir apliecinājums mūsu tautas nākotnei, un uzveduma pamatā esošais režisora Jāņa Znotiņa stāsts par diviem cilvēkiem ļaus ikvienam izdzīvot mirkli pārdomās arī par savas dzīves svarīgākajiem brīžiem,” stāsta uzveduma mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne.

Cēsu pils parka estrādes skatītāju laukums tiks pārvērsts par sētas pagalmu, bet skatītāji izvietosies sēdvietās pie Cēsu pils mūriem, tā pārredzot skaisto parka teritoriju ap dīķi.

Uzvedumā “Gredzenus mijot” tiks izdejotas šim notikumam atlasītas, kā arī no jauna radītas dejas, kuras vienos Jēkaba Nīmaņa skaņu partitūra. Rasas Bugavičutes-Pēces radīto tekstu runās aktieris Kaspars Znotiņš. Uzveduma scenogrāfs ir Aigars Ozoliņš, tērpu māksliniece - Evija Dāboliņa.

Uzveduma radošo grupu veido gan pieredzējuši Latvijas deju nozares speciālisti, gan jaunpienācēji: mākslinieciskā vadītāja Iveta Pētersone-Lazdāne, režisors Jānis Znotiņš, galveno varoņu darbību veidos horeogrāfs Agris Daņiļēvičs, deju virsvadītāji Gints Baumanis, Dagmāra Leja, Gunta Raipala, Gunta Skuja, Agris Daņiļēvičs, projekta vadītāja Maruta Alpa.

Uzvedums tapis Latvijas Nacionālajam kultūras centram sadarbojoties ar Cēsu novada domi. Uzveduma tapšanu atbalsta Dziesmu un deju svētku lieldraugs Swedbank, Valsts kultūrkapitāla fonds, Statoil. Informē Latvijas Radio, Latvijas Televīzija, Lsm.lv, 1188.lv, Apollo.lv, Tvnet.lv un Latvijas Avīze.

Deju uzvedums “Gredzenus mijot” notiks 28.maijā plkst.21.00 (ieeja no plkst.20.00) Cēsu pils parkā.

Biļetes uz tautas deju uzvedumu vairs nav pieejamas.

Informāciju sagatavoja:
Inga Bika
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Latvijas Nacionālais kultūras centrs
67228985, 26443166
inga.bika@lnkc.gov.lv
www.lnkc.gov.lv

Publicēšanas datums: 2016. gada 10. maijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt