A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Valsts svētku godināšana Cēsu Pils parkā

Valsts svētku godināšana Cēsu Pils parkā

Valsts svētkus šogad aicinām svinēt Cēsīs. Ar koncertiem plkst.12.00, plkst,15.00 un plkst.19.00, Vidzemes koncertzālē “Cēsis” un koncertprogrammu “Es atradu tautasdziesmu”, viesosies muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, savukārt plkst.17.00 Cēsu Pils parkā tiks izrādīta muzikāla mistērija “Riekstu kalna stāsts”.

4.maijā, Cēsu Pils parkā,  atzīmējot Latvijas Neatkarības atjaunošanas 25.gadadienu, tiks izrādīts muzikāls iestudējums – koncertizrāde, kuras centrā ir latviešu un cēsnieka spēka vieta – Riekstu kalns.

Stāsts tiek veidots no kalna retrospekcijas. Riekstu kalna loma mūsu tautas liktenī iezīmējas jau kopš 10.gs.  Senlatvieši šo izvēlējās par savu mītnes vietu, un, kā zināms, apmetnes izvēlei senajās kultūrās tika pievērsta īpaša uzmanība, ņemot vērā enerģētiskos, ģeogrāfiskos un ģeoloģiskos faktorus. Stāsts tiks nodots skatītājam caur muzikāliem un intermediāliem priekšnesumiem.

Libreta autorei Rasai Bugavičutei šī nav pirmā saskarsme ar amatiermākslas iedzīvināšanu saistībā ar dabu un vidi. Viņas līdz šim zināmākais darbs ir scenārijs deju lieluzvedumam “Lec, Saulīte!”.

Uzveduma režisore un producente Ieva Niedre ir veidojusi vairākus muzikālus lieluzvedumus Latvijā, producējusi Rīga 2014 projektus, Staro Rīga un Mūsdienu kultūras foruma "Baltā nakts" performances.

Horeogrāfs Andis Kozaks zināms kā Cēsu Kultūras un Tūrisma centra kolektīvu “Raitais solis”, “Saulgrieži” un Cēsu Valsts ģimnāzijas TDK “Kande” vadītājs. Izaudzinājis vairākas paaudzes jaunos dejotājus, kā arī veidojis horeogrāfiju daudzām brīnišķīgām dejām.

Ieeja pasākumā, Cēsu Pils parkā, bez maksas!

Informāciju sagatavoja:
Agnese Tamane
Cēsu Kultūras centra biroja administratore
T. 64122537, 26666365
e-pasts: kultura@cesis.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 30. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt