A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Latvijas valsts svētku koncerts un Baltā galdauta svētki

Latvijas valsts svētku koncerts un Baltā galdauta svētki

Tuvojoties Latvijas simtgadei, Cēsu novada pašvaldība aizsāk tradīciju 4.maijā svinēt Baltā galdauta svētkus par godu Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienai – vienai no būtiskākajām pieturzīmēm Latvijas simts gados.

Baltā galdauta svētku mērķis ir iedibināt un stiprināt tradīciju 4.maijā pulcēties pie viena galda ģimenes, draugu, kaimiņu vai kopienas lokā, apzināti svinot savas valsts esību un godinot tos, kuri palīdzējuši to radīt un nosargāt. Baltā galdauta svētkus cilvēki rada sev paši, uz tiem katrs nāk ar savu cienastu, katrs pievieno galdam un kopīgajām sarunām savu devumu, kopīgi radot svētku sajūtu.

Trešdien, 4.maijā plkst.16.00 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" pie simboliska ar baltu galdautu klāta svētku galda cēsniekus aicinās Cēsu skolēni, kuri sagatavojuši īpašu svētku koncertu, iedzīvinot Baltā galdauta svētku tradīciju Cēsīs. Katra skola ieguldījusi  savu artavu svētku tapšanā. Apmeklētājus koncertzāles foajē sagaidīs Cēsu Profesionālās vidusskolas skolnieku gatavots Balto domu galds, kuru uzklās Cēsu pilsētas Mākslas skolas audzēkņi. Koncerta skatītāji un dalībnieki būs aicināti izvēlēties skolēnu zīmētu svētku pastkarti, uzrakstīt uz tās novēlējumu Latvijas svētkos un dāvāt to saviem radiem vai draugiem, atgādinot to, ka Latvijas Republikas neatkarības atjaunošana - Latvijas valsts otrā dzimšanas diena - bija rezultāts konkrētu cilvēku neatlaidīgai rīcībai, drosmei un uzdrīkstēšanai balstot PAR brīvību. Koncerta režisore ir Gunita Bārda.

Ieeja koncertā ir bez maksas, iepriekš izņemot ieejas kartes jebkurā Biļešu paradīzes kasē (viena persona var izņemt ne vairāk kā 5 ieejas kartes). Vietu skaits ir ierobežots.

Pirms koncerta plkst.14.00 un plkst.15.00 cēsnieki un viesi aicināti apmeklēt bezmaksas stāstījumus par Latvijas karoga rašanos Cēsu Jaunajā pilī.

Koncertu rīko pašvaldības aģentūra “Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”. Papildu informācija - tel.64122537, kultura@cesis.lv, www.kulturascentrs.cesis.lv, www.facebook.com/cesukultura.

Publicēšanas datums: 2016. gada 20. aprīlis  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt