A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Lekciju cikls “Laikmets un mode”. Pirmā lekcija par 19.gadsimtu

Lekciju cikls “Laikmets un mode”. Pirmā lekcija par 19.gadsimtu

Ceturtdien, 15.jūnijā, plkst.17.00 Cēsu muzejā sāksies lekciju cikls "Laikmets un mode". Pirmās lekcijas tēma - "19.gadsimts".

19.gadsimts modes vēsturē ir atstājis paliekošus nospiedumus gan uz 20.gadsimta, gan 21.gadsimta modes tendencēm. Baltais līgavas tērps, pirmais modes dizainers, haut couture, jeb augstās modes koncepts, rūpnieciski ražota dekoratīvā kosmētika – tās ir tikai dažas tendences, kuras radušās 19.gadsimtā, bet ir pazīstamas līdz pat mūsdienām. Tas ir gadsimts, kuru daudzi modes vēsturnieki dēvē par pēdejo laikmetu Pasaules vēsturē, kad sieviete vēl varēja atļauties būt sieviete – krāšņas kleitas, rūpes par ģimeni, bērniem, izšuvumi, balles un pieņemšanas – gaisīga, ēteriska būtne bez ambīcijām personīgās karjeras un politikas jomās. Krinolīni, vizītkleitas, grezni vēdekļi, šatlēni, portbuketi, fenelones, šantiljī mežģīnes, kornetes, izšūti portmonē – daudzi no šiem vārdiem sievietēm mūsdienās ir gluži sveši, bet bija neatņemama ikdienas sastāvdaļa sievietei 19.gadsimtā.

Pirmajā lekcijā pievērsīsimies jautājumiem: kāda bija 19.gadsimta sieviete, kā politika un dažādi vēsturiskie procesi ietekmē modi, kas bija kultūrfenomens “amerikāņu princeses”, baļļu kultūra, modes stili no ampīra līdz jūgendstilam, sievietes, kuras ietekmēja modi un vīrieši, kuriem pateicoties tas bija iespējams, kā arī daudzi citi aizraujoši temati.. Būs iespēja gida pavadībā iepazīt Aleksandra Vasiļjeva vēsturisko tērpu kolekcijas izstādi “19.gadsimta Mode” – iepazīt dažādos aksesuārus un valdošos gadsimta stilus apģērbā.

Lekcijas cena 2 EUR un ieejas maksa izstādē (EUR 3 – pieaugušie, EUR 2 – skolēni, pensionāri).

Uz satikšanos 19.gadsimtā!

Publicēšanas datums: 2017. gada 6. jūnijs  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt