A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Lielais ķīniešu Jaungada koncerts. 20.jubilejas turneja

Lielais ķīniešu Jaungada koncerts. 20.jubilejas turneja

Otrdien, 31.janvārī, plkst.19.30 Vidzemes koncertzālē "Cēsis" notiks Lielais ķīniešu Jaungada koncerts.

Fučuņa kalnu capriccio un simfonija “Vārti uz Zīda ceļu”

Solisti Faņs Cuns un Lu Tintina

Džedzjanas Tautas mūzikas orķestris

Šaaņsji Radio ķīniešu mūzikas orķestris

Diriģents Džans Lie

Programmā: Džao Dzjipins, Dzjans Jins, Džans Sjaofens, Liu Juaņs

Koncertā uzstāsies divi brīnišķīgi tradicionālie ķīniešu orķestri no Ķīnas ziemeļiem un dienvidiem. Abi ir Ķīnas Nacionālā mākslas fonda prēmijas laureāti. Šaaņsji Radio ķīniešu mūzikas orķestris (Ziemeļķīna) un Džedzjanas Tautas mūzikas orķestris (Dienvidķīna) ir divi no šīs zemes labākajiem tradicionālās mūzikas orķestriem, kuri lieliski pārstāv Ķīnas kultūru.

Koncerta nosaukums ir “Fučuņa kalnu capriccio un simfonija “Vārti uz Zīda ceļu””. Tas ietver atsauci uz diviem fenomeniem, kas raksturo abu reģionu īpatnības: slavenā Zīda ceļa sākumpunkts sendienās bija tieši Šaaņsji provincē, bet Džedzjanas provinces Fučuņa kalni ir slaveni ar savām brīnišķīgajām ainavām. Tā nu var teikt, ka programma klausītājus iepazīstinās ar skaistāko, kas atrodams gan Ķīnas dienvidos, gan ziemeļos.

Lielais ķīniešu Jaungada koncerts 2017. gadā svinēs savu 20. jubileju. Tas aizsākās ar koncertu Vīnes Musikverein 1998. gadā, un nu jau ķīniešu Jaungada svinību laikā izskanējis visā pasaulē, atzīmējot Jaunā gada iesākšanos pēc Austrumu kalendāra. 2017. gadā mēs esam ieplānojuši piedāvāt aptuveni 30 ķīniešu Jaungada koncertus dažādos kontinentos, no Zīda ceļa līdz Eiropai. Tā ir lieliska izdevība kultūras apmaiņai un piedāvā iespēju ne tikai baudīt ķīniešu mūziku, bet arī uzzināt vairāk par šīs zemes kultūru vispār.

Klausītāji varēs tuvāk iepazīties ar ķīniešu muzikālo kultūru, kurai ir sena vēsture. Mūzika ir eksotiska un piesātināta ar Ķīnas kolorītu. Rietumu pasaule mūsdienās atklājusi Āzijas tradicionālo kultūru kā iedvesmas avotu laikmetīgajai mūzikai. Koncertā tiks izmantoti autentiski ķīniešu tradicionālie instrumenti, kas parasti skan tikai Ķīnā.

Pateicoties savam radošajam un izglītojošajam raksturam, koncerts būs īpaši piemērots kultūras pasākums ģimenēm. Bērniem būs liels prieks iepazīties ar jaunām skaņām un mūzikas instrumentiem. Koncerta apmeklējums var būt arī jauka Ziemassvētku dāvana.

Vairāk: http://www.chinamusic.eu/

Koncertu organizē Eesti Kontsert www.concert.ee sadarbībā ar Wu Promotion www.wupromotion.com
Koncertu atbalsta Huawei Technologies.

*Pasākums nav paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Pasākuma laikā darbosies Bērnu istaba.

Publicēšanas datums: 2016. gada 30. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt