A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » LNSO vasaras festivāls "Vasarnīca"

LNSO vasaras festivāls "Vasarnīca"

No 21.augusta līdz 23.augustam Vidzemes koncertzālē “Cēsis” trīs vasaras vakarus rotās skaņu gardēžu skates cienīgs repertuārs: LNSO, Baibas Skrides un Vestarda Šimkus lasījumā dzirdēsim Britena, Čaikovska, Mocarta, Šopēna, Skrjabina un Šostakoviča darbus, un festivālu vainagos Vāgnera operas “Loengrīns” koncertversija.

“LNSO vasarnīca” būs Latvijas kultūras vēsturē sakņots, mūsdienīgi pasniegts klasiskās mūzikas festivāls ģimenei, kura uzdevums – veicināt kultūras tradīciju pārmantošanu paaudzēs un klasiskās mūzikas vērtību izskaidrošanu dažādu interešu un vecuma apmeklētājiem. “LNSO vasarnīcā” ģimenes pa dienu varēs pavadīt laiku izglītojošās nodarbībās, filmu seansos, bērnu koncertprogrammās, mūzikas instrumentu iepazīšanas darbnīcās, būs iespēja zīmēt un izdejoties tematiskajās kustību nodarbībās, bet vakaros atgriezties koncertzāles telpās, lai izbaudītu LNSO mūziķu un solistu sniegumu kādā no trim piedāvātajām programmām.

Festivāla programmu bērniem veido komponista Riharda Zaļupes un režisores Paulas Pļavnieces veidotā kamerizrāde “Pasaka par Diegabiksi”, kā arī muzikālu animācijas filmu seansi, kur īpašā godā būs studijas “Dauka” veidotās īsfilmas ar Imanta Kalniņa (“Kabata”, “Zaķīšu pirtiņa”, “Laimes lācis”, “Zelta sietiņš”), Zigmara Liepiņa (“Sēd uz sliekšņa pasaciņa”), Valta Pūces (“Neparastie rīdzinieki”, “Desas piedzīvojumi”) u. c. komponistu mūziku, kā arī jau minētās radošās un izglītojošās darbnīcas visas dienas garumā 22.augustā un 23.augustā. Viens no ģimenes muzikālās darbnīcas vadītājiem būs lieliskais Latgales meistars Gunārs Igaunis.

Jauniešu auditorija, kas LNSO koncertos manāma aizvien biežāk kopš pērn aizsāktā cikla “Koncertsarunas ar Goran Gora”, līdzās vakara koncertu programmām gūs negaidītas atklāsmes, divos seansos skatoties mūzikas vēsturnieces Ligitas Vidulejas veidotās muzikālās filmas, kuru vidū ir tādi šedevri kā “Māsa Kerija”, “Disko ēnā” un “Saulrietu violetās ērģeles”. Pirms filmām būs stāsti par Latvijas kultūras dzīvi 70.–80.gadu mijā, kad tapušas šīs filmas. Jauniešu uzmanībai arī Goran Gora pirmie soļi kamermūzikā – paša dziesminieka un klasiska kameransambļa koncerts 23.augustā plkst.13.00 Cēsu Maija parkā.

“LNSO vasarnīcas” māksliniecisko piedāvājumu ik vakaru vainagos lielisks koncerts. 21.augustā LNSO Andra Pogas vadībā atskaņos Pētera Čaikovska Ceturto simfoniju un Baiba Skride būs soliste Bendžamina Britena Vijolkoncerta atskaņojumā. 22.augustā “Vasarnīcā” ciemosies “Spīķeru kvartets” un Vestards Šimkus, bet 23.augusta vakaru pieskandinās Riharda Vāgnera operas “Loengrīns” atskaņojums soprāna Magdalēnas Annas Hofmanes, mecosoprāna Tanjas Arianes Baumgartneres un tenora Korbija Velča balsī. Koncertversijas diriģents – jaunais un spožais amerikāņu maestro Roberts Trevinjo.

Vienas dienas un triju dienu biļetes uz “LNSO vasarnīcas” koncertiem nopērkamas Lielās ģildes un “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv.


21.augustā Vidzemes koncertzālē “Cēsis”


plkst.18.00 Kinozālē
Bērnu kino programma


plkst.20.00 Lielajā zālē
“LNSO VASARNĪCĀ” – BAIBA SKRIDE UN ČAIKOVSKA CETURTĀ
Baiba Skride, vijole
Diriģents Andris Poga

Programmā:

Sergejs Rahmaņinovs Skerco reminorā
Bendžamins Britens Koncerts vijolei un orķestrim
Pēteris Čaikovskis Ceturtā simfonija faminorā op.36

Koncerta pirmajā daļā – retumi. Britens sacerēja Vijolkoncertu 25 gadu vecumā, un šajā spožajā opusā ir gan spāņu, gan mauru atbalsis, bet pāri visam – liela vēriena laikmeta portrets ar norādi uz karu Spānijā un Eiropas gatavību Otrajam pasaules karam. Pirms tam būs Rahmaņinova pirmais saglabājies simfoniskais darbs – simpātisks skerco, sacerēts studiju laikā. Savukārt otrajā daļā – simfonisks hits jeb Čaikovska Ceturtā ar likteņa un melanholijas zīmogu, ko apvij kaprīzas arabeskas un tautas svētku nevaldāma līksmība.


22.augustā Vidzemes koncertzālē “Cēsis”

no plkst.14.00 Kamerzālē, Kinozālē, Izstāžu zālē un Bērnistabā

Bērnu radošās darbnīcas, muzikālā joga, muzikālā kino programma, tautas mūzikas instrumentu darbnīca Gunāra Igauņa vadībā.

plkst.16.00 Kamerzālē

Riharda Zaļupes kamerizrāde bērniem “Pasaka par Diegabiksi”

plkst.18.00 Kinozālē

Bērnu kino programma

plkst.20.00 Lielajā zālē

“LNSO VASARNĪCĀ” – SPĪĶERU KVARTETS UN VESTARDS ŠIMKUS
“Spīķeru kvartets”
Vestards Šimkus, klavieres
Programmā: Volfgangs Amadejs Mocarts, Aleksandrs Skrjabins, Vestards Šimkus, Frideriks Šopēns, Dmitrijs Šostakovičs


Par Šostakoviča Klavierkvintetu klīst leģendas – tas bijis tik populārs, ka tā tēmas cilvēki dungojuši ielās un tramvajos, un šis opuss apspriests ne mazāk aizrautīgi kā jaunākie futbola rezultāti. Alūzijas par Bahu, dzīves sarūgtināts un iebaidīts vēl gados pajauns komponists, mūzikā ieausts spulgs dzīvesprieks un Staļina prēmija – tāds ir šīs mūzikas konteksta lauks. Pirmajā daļā – Vestarda Šimkus solo ar paša sonāti “Gaismas gadiem tālu”, Mocarta sonāti, Skrjabina un Šopēna valšiem.


23.augustā Vidzemes koncertnamā “Cēsis”


plkst.13.00 Cēsu Maija parkā
Goran Gora pirmā kamermūzikas pieredze - pats dziesminieks un klasisks kameransamblis
Programmā: Dziesmas ar Knuta Skujenieka un Imanta Ziedoņa dzeju,  topošā albuma jaundarbu pirmatskaņojumi

no plkst.14.00 Kinozālē, Izstāžu zālē un Bērnistabā

Bērnu radošās darbnīcas, muzikālā joga, muzikālā kino programma, tautas mūzikas instrumentu darbnīca Gunāra Igauņa vadībā, Mikus Čežes lekcija.

plkst.15.00 Kamerzālē

Riharda Zaļupes kamerizrāde bērniem “Pasaka par Diegabiksi”

plkst.16.00 Kinozālē

Bērnu kino programma

plkst.18.00 Lielajā zālē

“LNSO VASARNĪCĀ” – VĀGNERA “LOENGRĪNS”
Magdalēna Anna Hofmane, soprāns
Tanja Ariane Baumgartnere, mecosoprāns
Korbijs Velčs, tenors
Diriģents Roberts Trevinjo
Programmā: Riharda Vāgnera operas “Loengrīns” koncertversija

Roberts Trevinjo ir Andra Pogas aicināts viesis – ekspresīvs jaunās paaudzes diriģents no Amerikas ar labu karjeru Eiropā un Krievijā. Elza, Loengrīns un Ortrūde brauks pie mums, kā pieklājas, no Vācijas. Tenors Velčs Latvijas Nacionālajā operā dziedājis Ēriku, savukārt abas dāmas Latvijā būs pirmoreiz. Hofmane ir uzlēcoša zvaigzne – viņu augstu vērtē Vācijā un dievina Francijā. Baumgartnere ir temperamentīga dramatisku dziedamlomu atveidotāja Eiropas labākajos opernamos un Zalcburgas festivālā. Tā nu gulbis laipni izkāps no Cēsu pilsdīķa un dāvās mums lielisku opervakaru ar patiešām izcilām zvaigznēm.

Visu trīs vakara koncertu laikā “LNSO vasarnīcā” darbosies bērnu istaba.

Papildus info www.cesukoncertzale.lv

Publicēšanas datums: 2015. gada 17. augusts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt