A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Mākslinieces Ināras Liepas personālizstāde „Iedvesmas valsis”

Mākslinieces Ināras Liepas personālizstāde „Iedvesmas valsis”

Trešdien, 8.martā, plkst.16.00 Cēsu vēstures un mākslas muzejā tiks atklāta mākslinieces Ināras Liepas personālizstāde „Iedvesmas valsis”. Izstāde būs apskatāma līdz 15.maijam.

Izstāde ”Iedvesmas valsis„ ir veltīta izcilā latviešu komponista Emīla Dārziņa skaņdarbam „Melanholiskais valsis”, un tā tika veidota 2015.gadā atsaucoties uz Pleskavas vēstures un mākslas muzeja un Latvijas konsulāta Pleskavā ielūguma.

Izstāde guva ļoti lielus panākumus, jo apmeklētājus emocionāli saviļņoja ne tikai izcilais Emīla Dārziņa skaņdarbs, bet arī Latvijas mākslinieku profesionāli augstvērtīga ekspozīcija, kurā skatāmas skulptūrlelles no Acrylic One materiāla un lielformāta drukas darbi ar 30 gadu seno pastkaršu attēliem. Speciāli darbiem tika izgatavots arī profesionāls izstāžu aprīkojums.

Izstāde ir iepriecinājusi simtiem apmeklētāju gan Aizputes tūrisma un mūžizglītības centrā, gan arī daļēji tika eksponēta Eiropas profesionālās leļļu mākslas festivāla 2016.gada izstādē Latvijas dzelzceļa vēstures muzejā.

Gundega Cēbere par izstādi: ”Ikvienas tautas mākslai un kultūrai ir skaista vēsture un cauri gadu simtiem un tūkstošiem tā dod piederības sajūtu savai nācijai un likteņiem. Leļļu mākslas devums pasaules kultūras mantojumā ir tik ietilpīgs, ka nav nepieciešams to plaši apjūsmot - lelles rodas dzīvē, kuru dzīvojam un katrā laikmetā un pasaules vietā to radīšana ietekmējusies no kultūras, klimata un ģeogrāfiskiem aspektiem, kas raksturīgi reģionam.”

Laipni aicināti uz izstādi – tā neatstās vienaldzīgu neviena vecuma apmeklētāju!

Publicēšanas datums: 2017. gada 7. marts  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt