A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Meditācijas tūre ar budistu mūku no Taizemes piestās Cēsīs un Vaives pagastā

Meditācijas tūre ar budistu mūku no Taizemes piestās Cēsīs un Vaives pagastā

Peace Revolution meditācijas tūre Miers Tevī, Miers Apkārt, kas Latvijā sākās 30. novembrī ar Teravādas budistu mūka Godājamā John Paramai Dhanissaro ierašanos Rīgā, 10.decembrī piestās arī Cēsīs, sniedzot sesiju “Kā uzlabot kreativitāti un koncentrēšanos” Cēsu Pieaugušo izglītības centrā, kā arī neformālāku sesiju “Tēja ar mūku” Līvu pamatskolā Vaives pagastā.

Sestdien, 10. decembrī, plkst.14.30 notiks seminārs "Kā uzlabot koncentrēšanos un kreativitāti?" - Cēsu Pieaugušo izglītības centrs – Cēsis.
Plkst.19.00 Tēja ar Mūku - Līvu pamatskola – Vaives pagasts, Cēsu novads.

Mūks Latvijā viesojas no 1. līdz 11.decembrim, lai piedalītos Peace Revolution meditācijas tūrē Miers Tevī, Miers Apkārt (Peace In Peace Out) un vadītu bezmaksas meditācijas sesijas un lekcijas par dažādām tēmām (miera kultūra, kreativitāte, prāts un apzinātība, pašattīstība, koncentrēšanās u.c.). Līdz šim jau aizvadītas desmit sesijas, kopā pulcējot apmēram 400 cilvēku  Rīgā, Zaļeniekos, Jaunpilī, Lielvārdē un Ogrē, kā arī privātas sesijas Draugiem.lv un Rīgas Juglas vidusskolā.

Meditācijas tūres mērķis ir iepazīstināt ar meditāciju un apzinātības praksi pēc iespējas plašāku cilvēku loku, vadoties pēc Peace Revolution saukļa Peace in Peace Out un pārliecības, ka miers vispirms sākas ar katru pašu, tikai tad to var dāvāt citiem.

Sesijas piedāvā izzināt noteiktu tēmu, tādējādi labāk parādot meditācijas un iekšējā miera sasaisti ar ikdienas dzīvi. Piemēram, radošās iniciatīvas un garīgās izaugsmes centrā Mansards tika organizētas sesijas par kreativitāti, kā arī prātu un apzinātību. Arī Cēsu Pieaugušo izglītības centrā mūks pieskarsies jautājumiem par kreativitāti, kā arī koncentrēšanos. Savukārt Vaives pagasta Līvu pamatskolā visi ir aicināti uz neformālāku sesiju Tēja ar mūku. Tūres noslēgumā tiks organizēts pasākums Gaismas vakars dejas un personības kultūras centrā I-DEJAS MĀJA, kurā ikviens būs aicināts apzināties, ka mēs katrs esam gaisma un ar savu iekšējo gaismu varam “aizdegt” citus.

Visās sesijās mūks iepazīstina ar to, kas ir meditācija un piedāvā izmēģināt dažādas meditācijas tehnikas. Tāpat arī tiek izskaidroti meditācijas ieguvumi ikdienā, piemēram, tas, kā meditācija sniedz iekšējo mieru, samazina stresu, uzlabo koncentrēšanās spējas, atmiņu un kognitīvās funkcijas, vairo kreativitāti, veicina sevis pilnveidošanos, ļauj labāk izzināt un saprast sevi un pārējos, tādējādi uzlabojot attiecības ar ikvienu. Regulāri meditējot, cilvēks sāk pievērst uzmanību savām domām, runai un darbiem, tādējādi iemācoties kontrolēt prātu un pieņemt labākus lēmumus.

Sesijām vēlams reģistrēties, aizpildot pieteikuma formu, kas atrodama katras sesijas pasākumā Peace Revolution Latvia Draugiem.lv vai Facebook lapā. Var arī reģistrēties, piezvanot vai atsūtot epastu. Sesijas ir bezmaksas (vai par ziedojumiem mūka vizītes izmaksu nosegšanai), publiski atvērtas jebkuram interesentam, un tām nav reliģiska rakstura. Viena sesija ilgst apmēram 2 stundas un ietver 30 minūšu meditāciju, kā arī noteiktās tēmas izklāstu. Mūks runā angļu valodā, taču pēc nepieciešamības tiek nodrošināts tulkojums uz latviešu valodu.

Godājamais John Paramai Dhanissaro (Supadulchai) ir Teravādas budistu mūks, kas dzimis Bangkokā 1979. gadā. Mūks ir ieguvis bakalaura un maģistra grādu datorzinātnē Chulalongkorn Universitātē un Āzijas Tehnoloģiju Institūtā. 2003. gadā viņš nolēma papildināt savas zināšanas Norvēģijas Zinātnes un Tehnoloģiju Universitātē Trondheimā, kur ieguva doktora grādu telemātikā. Doktorantūras laikā viņš attīstīja interesi par meditāciju un 2008. gadā kļuva par Teravādas budistu mūku Taizemē. Drīz pēc tam mūks Džons tika uzaicināts pievienoties Peace Revolution projektam kā meditācijas instruktors. Kopš tā laika viņš dalās meditācijas mākslā ar cilvēkiem no visas pasaules retrītos, darbnīcās un citās miera veicināšanas aktivitātēs. Mūks Džons ir attīstījis un programmējis  Peace Revolution platformu, tai skaitā unikālo 42 dienu pašattīstības (self-development) programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā un ko izmantojuši vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku 260 pasaules valstīs.

Kas ir Peace Revolution?
Peace Revolution ir projekts, ko 2008. gadā Taizemē aizsāka starptautiska organizācija World Peace Initiative Foundation (WPI). Organizācijas mērķis ir veicināt miera kultūru pasaulē ar meditācijas un apzinātības (mindfulness) praksi. Tāpēc Peace Revolution sauklis Peace In Peace Out (PIPO) apzīmē katra indivīda izvēli būt pārmaiņām, ko viņš vai viņa vēlas redzēt. Tādējādi WPI tic, ka miers pasaulē ir sasniedzams, ja katrs indivīds vispirms attīsta sevī iekšējo mieru. Projekts piedāvā dažādas aktivitātes, piemēram, 42 dienu bezmaksas pašattīstības programmu, kas ļauj apgūt meditāciju internetā. Tiek organizēti arī retrīti, semināri, lekcijas un citi miera veicināšanas pasākumi Taizemē un citās pasaules valstīs. Kopš 2010. gada Peace Revolution ir noorganizējusi vairāk nekā 130 miera veicināšanas aktivitātes 95 pasaules valstīs, pulcējot vairāk nekā 46 tūkstošu dalībnieku.

Kontakti:
Agnija Kazuša, meditācijas tūres organizatore; agnija.kazusha@gmail.com, +371 26111319
Liene Ķeķere, meditācijas tūres organizatore; liene.kekere@gmail.com, +371 29215791

Publicēšanas datums: 2016. gada 7. decembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt