A  A  A
Lapas karte


Vai piedalījies 11.novembra pasākumos Cēsīs?
 Skatīt atbildes
Sākums » Aktualitātes » Pasākumi » Miķeļdienas ražas svētki

Miķeļdienas ražas svētki

Sestdien, 30.septembrī, plkst.8.00 Cēsu vecā tirgus teritorijā notiks Miķeļdienas ražas svētku gadatirgus, kur varēs iegādāties mājražotāju un zemnieku tirgotos gardumus un labumus. Plkst.10.00 turpat sāksies Miķeļdienas lustes.

Miķeļdienas ražas svētkos dančus un rotaļas spēlēs un deju soļus ierādīs muzikanti Kristaps Gailis un Lenards Gotlubs ar dejotājiem Baibu Kūlaini un Armandu Rancevu no Rīgas danču kluba. Muzicēs tautas vērtes kopa „Dzieti” un Amatas novada folkloras kopa "Ore”. Svētkus kuplinās dejotāji no VPDK "Raitais solis” un JDK "Kande” (vadītājs Andis Kozaks).

Miķeļdienas ražas svētkos jau par tradīciju kļuvis Cēsu gudro saimnieču neparasto recepšu galds, kur saimnieces būs sarūpējušas gardākās un neparastākās receptes ziemas krājumu gatavošanai. Apmeklētājiem – gardēžiem būs iespēja balsot par gardāko, neparastāko, asāko... saimnieču brūvējumu un sadalīt nominācijas. Neparasto recepšu galds taps sadarbībā ar LKLSSB Cēsu nodaļu, Cēsu pensionāru biedrību un sieviešu resursu centrs „Prieks”.

Ap pusdienlaiku Miķeļdienas ražas svētkos būs iespēja nobaudīt gardu zupu pretī izstāstot stāstu par kādu neparastu atgadījumu ražas vākšanā, Miķeļdienas ticējumu vai stāstu par svētku tradīcijām. Bērni varēs darboties Miķeļdienas darbnīcās.

Atnesiet neparastas formas dārzeni vai augli un piedalieties konkursā par pārsteiguma balvām. Ieeja svētkos - krāsainas rudens lapas.

Vakara noslēgumā plkst.20.00 balle Cēsu vecā tirgus paviljonā kopā ar pūtēju orķestri „Cēsis” (diriģenti Jānis Puriņš, Tālivaldis Narvils), jaukto kori „Beverīna” (diriģenti Aivis Greters, Jurģis Cābulis) un solistu Nauri Indzeri. Balles laikā darbosies bufete. Ieeja bez maksas.

Miķeļdienas rudens ražas tirgu organizē SIA "Cēsu tirgus”. Pieteikšanās līdz 2017.gada 20.septembrim. Vairāk informācijas par pieteikšanos tirgotājiem: http://www.cesutirgus.lv/

Pasākumu rīko p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs” sadarbībā ar SIA „Cēsu tirgus”. 

Informāciju sagatavoja:
Zane Neimane
Kultūras projektu vadītāja
Cēsu Kultūras centrs
p/a „Cēsu Kultūras un Tūrisma centrs”
zane.neimane@cesis.lv
Tel. 20224205

Publicēšanas datums: 2017. gada 14. septembris  

Pievienot komentāru

Twitter Facebook Draugiem cesis.lv Pieslēgties un komentēt ar


Printēt